• In English
 • Україна разом з ЄС створять національну базу даних по проблемах з підземними водами
  Державна служба геології та надр України, опубліковано 14 лютого 2018 року о 10:06

  У Державній службі геології та надр України відбулася зустріч Тимчасово виконуючого обов’язки Голови Олега Кирилюка з міжнародними експертами проекту «Водна ініціатива Європейського Союзу Плюс для Східного партнерства» Андреасом Шейделдером та Крістофом Літнером.

  На зустрічі Олег Кирилюк Т.в.о Голови Держгеонадр запевнив міжнародних експертів: «Держгеонадра готові до кооперації з партнерами ЄС по проекту «Водна інціатива ЄС плюс для Східного партнерства», адже проект має ціль – допомогти розробити план управління району басейну річки Дніпро, а саме покращити екологічний стан вод басейну. Головною метою проекту є допомога країнам східного партнерства, в тому числі України, в ухваленні чи апроксимації Водної рамкової директиви та пов’язаних з нею директив, а також сприяння в їх імплементації. Експерти проекту надаватимуть рекомендації й технічну підтримку, забезпечуватимуть контроль якості та проводитимуть структуроване навчання. Головним бенефіціаром від України є Міністерство екології та природних ресурсів. Оскільки імплементація Водної рамкової директиви вимагає значних фінансових та технічних ресурсів і становить складність для України, надані інструменти від європейських партнерів для підвищення якості води в довгостроковій перспективі допоможуть Україні, наприклад, створити національну базу даних по проблемам з підземними водами, а також вести якісний моніторинг підземних вод».

  Міжнародний експерт з Австрії Андреас Шейделдер розповів, що в ЄС готові поділитись досвідом з Україною задля усунення можливих проблем з забрудненням прісної води: «Запропонований проект базується на результатах та уроках, отриманих від інших регіональних проектів, які ми реалізували при підтримці ЄС в країнах Східної Європи, на Кавказі і в Центральній Азії. Поєднуючи наші знання, обладнання та технічну підтримку, ми бачимо великий потенціал реалізації даного проекту в Україні в повному обсязі до 2020 року Збереження чистоти річок і ефективне управління річковими ресурсами – повинно стати активною сферою співпраці Євросоюзу з Україною».

  Підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в 2014 році зобов’язує нашу державу запроваджувати європейські стандарти у різних сферах суспільного життя, включаючи сферу управління водними ресурсами, їхньої охорони та боротьби із забрудненням.

  Довідково

  Водна рамкова директива ЄС, (Директива 2000/60/ЄС Європейського Парламенту та Ради «Про встановлення рамок діяльності Співтовариства в галузі водної політики» від 23 жовтня 2000 року), яка встановлює основні (рамкові) положення для досягнення країнами ЄС доброї якості води у їхніх водних об'єктах до 2015 року. ВРД ЄС є основним документом у галузі водної політики ЄС. Об'єктом дій директиви є всі поверхневі, підземні, перехідні та прибережні води у межах кожного річкового басейну. Базовим принципом ВРД ЄС є визнання району річкового басейну основною гідрографічною одиницею управління водними ресурсами - як цілісного природного гідрографічного об’єкта, який не може обмежуватися адміністративними чи державними кордонами (Басейновий принцип управління). Сайт проекту http://www.euneighbours.eu/ru.