• In English
  • У Києві презентували німецько-українське видання книги Наталії Мусієнко «Мистецтво Майдану»
    Міністерство культури України, опубліковано 14 лютого 2018 року о 10:11

    У Києві відбулася презентація німецько-українського видання книги відомого  культуролога  Наталії Мусієнко «Мистецтво Майдану», яка у своєму творі досліджує вибух мистецької креативності у всій її різноманітності під час Революції Гідності на Майдані 2013-2014 рр. у Києві. Видання також представляє Мандрівну виставку народженого Майданом мистецтва, що подорожує Україною і Сполученими Штатами Америки.

    Це видання, реалізоване у рамках українсько-німецького року мов 2017-2018, стало можливим завдяки підтримці Посольства України у Німеччині та Посольства Німеччини в Україні, а також Програми ім. Фулбрайта в Україні, Київського офісу Інституту Кеннана, благодійної організації «Українське Фулбрайтівське коло» та сприяння Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України.

    На переконання авторки видання Наталії Мусієнко, така фіксація етичних і естетичних цінностей українських громадян під час подій Євромайдану, всі мистецькі прояви Революції Гідності сприяють більш глибокому  розумінню українських подій з боку представників інших держав.

    Гостей презентації  привітав Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні Ернст Райхель, який висловив сподівання, що книга знайде свого вдячного та вдумливого німецькомовного читача.

    «Події на Майдані Незалежності в кінці 2013 - на початку 2014 року мають доленосне значення для України, але також це знакова подія і для всієї Європи. Революція Гідності переконливо продемонструвала, що прагнення до свободи та самовизначення є фундаментальною потребою європейських суспільств», - сказав Ернст Райхель.

    Міністр культури України Євген Нищук поділився своїми спогадами про події, які відбувалися узимку 2013-2014, свідком та безпосереднім учасником яких він був, та акцентував увагу на різноманітності мистецьких проявів, якими відзначена Революція Гідності.

    «На Майдані були представлені всі види мистецтва. Саме культура виступила важливим та дієвим інструментом примирення та консолідації зусиль усіх суспільних груп, змінюючи суспільство та народжуючи нових громадян. Мистецтво та пам’ятки, народжені Революцією Гідності необхідно розглядати як нашу новітню культурну спадщину», - говорить Євген Нищук.

    Він також подякував Наталії Мусієнко за її невпинну роботу, спрямовану на систематизацію творчості Майдану та збереження цього новітнього пласту українського мистецтва, а також її презентацію не тільки в Україні, а й  по всьому світу.

    Вже найближчим часом видання «Мистецтво Майдану» буде презентовано Посольством України у Берліні. Наталія Мусієнко представила тих, завдяки кому ця подія відбулась – редакторів, перекладачів, видавців, а також подякувала інституціям, які на усіх етапах проекту підтримують вихід книги – українською, англійською, німецькою мовами та Мандрівну виставку народженого Майданом мистецтва.