• In English
  • Україна припинила дію Угоди про співробітництво в галузі туризму, учасником якої є Російська Федерація

    Україна денонсувала Угоду про співробітництво в галузі туризму. Також Уряд підтвердив намір не ставати учасником Угоди про Раду з туризму держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав. Відповідну постанову Кабінет Міністрів України прийняв під час засідання 23 червня.

    За результатами аналізу чинних міжнародних договорів в рамках СНД щодо їх відповідності національним інтересам Уряд вважає недоцільною подальшу участь України в Угоді про співробітництво в галузі туризму, вчиненій 23 грудня 1993 року в м. Ашгабаті, та Угоді про Раду з туризму держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав, вчиненій 30 травня 2012 року в м. Ашгабаті.

    Однією зі сторін цих Угод виступає Уряд Російської Федерації. У зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України фактичне співробітництво з Росією припинене, а перспективи налагодження такої співпраці, у тому числі в рамках згаданих Угод, надалі відсутні.

    Водночас співробітництво з усіма іншими країнами-сторонами Угоди у сфері туризму та Угоди про Раду з туризму держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав забезпечується в рамках двосторонніх договорів.