• In English
 • Прийнято Концепцію розвитку цифрових компетентностей жителів Миколаївської області
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 23 червня 2021 року о 15:10

  Миколаївська обласна рада затвердила Концепцію розвитку цифрових компетентностей жителів Миколаївської області. Концепцію розроблено з метою більш зрозумілого, безпечного та доступного для кожного жителя використання державних електронних сервісів, сприяння в ефективному управлінні громадою, особистого розвитку жителів області в цифровому суспільстві.

  Враховуючи стрімке впровадження цифрових технологій, реалізація Концепції цифрової грамотності жителів області розрахована до 5 років.

  Концепція розвитку цифрової грамотності жителів Миколаївської області передбачає аналіз стану цифрової грамотності, здійснення заходів щодо розвитку цифрових компетентностей населення області, впровадження відповідних стимулів для цифровізації суспільної сфери, усвідомлення наявних викликів, набуття цифрових компетентностей жителями області, стимулювання використання і споживання цифрових технологій та електронних послуг.

  Серед очікуваних результатів розвитку цифрових компетентностей жителів області:

  • досягнення 100% необхідної цифрової грамотності кожній окремій групі населення за 5 років;
  • розвинута обласна інтегрована система цифрової освіти; функціонування центрів доступу до цифрової освіти; ефективний безкоштовний курс з цифрової грамотності базового рівня; функціонування програми «Цифрові лабораторії» в закладах середньої та професійно-технічної освіти;
  • відкрита «гаряча лінія» для отримання відповіді на запитання щодо наявності та використання можливостей з підвищення рівня цифрових компетентностей у рамках обласної концепції;
  • функціонування цифрових клубів;
  • зручна та розвинена цифрова інфраструктура;
  • збільшення споживання е-послуг;
  • підвищений індекс використання державних, обласних, муніципальних та приватних електронних сервісів;
  • зменшення рівня кібератак та цифрових шахрайств шляхом формування культури особистої безпеки в мережі та використанні цифрових технологій.

  Нагадаємо, у березні 2021 року Кабінет Міністрів схвалив Концепцію розвитку цифрових компетентностей для громадян України до 2025 року. Після цього органи влади на місцевому та регіональному рівнях розробляють власні концепції та плани дій, спрямовані на розвиток цифрових компетентностей мешканців населених пунктів. Концепцію розвитку цифрових компетентностей жителів Тернопільської міської територіальної громади прийнято одноголосно.