• In English
 • Україна презентує свій досвід з трансформації системи харчування на Саміті ООН з продовольчих систем, - Тарас Качка
  Міністерство економіки України, опубліковано 02 вересня 2021 року о 17:43

  За останні 30-40 років українці відчули величезну трансформацію в системі харчування – від стандартизованого з лімітованим раціоном до усвідомлення того, що збалансоване харчування є важливим для кожної людини – і для дорослих, і дітей. Зміна підходів у системі харчування, в тому числі шкільного, є актуальним питанням для всього світу, і це одна з магістральних ініціатив Саміту ООН з продовольчих систем.

  Про це зазначив заступник Міністра економіки України Тарас Качка під час публічного обговорення «Національний діалог. Трансформація продовольчих систем: український контекст», черговий етап якого відбувся сьогодні, 2 вересня.

  Участь у обговоренні сьогоднішньої теми «Роль збалансованого харчування в сучасній продовольчій системі України» взяли перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, заступник Голови Держпродспоживслужби України Ольга Шевченко, експерти FAO UN, представники бізнесу та профільних громадських об’єднань.

  Зокрема, учасники обговорили питання доступу до здорового харчування для всіх категорій населення, стійкого споживання, змін в гастрономічній культурі, зменшення втрат їжі та харчових відходів, безпечності харчових продуктів, відновлення HoReCa після пандемії тощо.

  «Я сподіваюся, що 23 вересня на Саміті ООН з продовольчих систем ми зможемо якісно представити свою позицію і той досвід, який у нас є, адже це також впливає на нашу торгівлю, на взаємодію з нашими партнерами і реалізацію різних ініціатив в Україні. Такі події, як майбутній Саміт, дозволяють нам в правильному напрямі розвиватися, покращувати сприйняття України в світі щодо того, який внесок ми робимо, щоб світ харчувався краще, достатньо і здоровіше», - підкреслив заступник Міністра Тарас Качка.

  Довідково

  Метою Національного діалогу є формування національного підходу до трансформації продовольчих систем, узгодженого з широким колом зацікавлених осіб – від профільних міністерств, міжнародних експертів до громадських асоціацій та бізнес-об’єднань. Зокрема, буде напрацьовано Національну доповідь, яка буде представлена на Саміті з продовольчих систем 23 вересня. Також буде розроблено відповідний план дій до вказаного документа.