• In English
 • МОН розпочало роботу над створенням моделі регіональної програми науково-технічного розвитку
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 02 вересня 2021 року о 17:27

  Сьогодні, 2 вересня 2021 року, відбулась перша нарада робочої групи щодо створення моделі регіональної (територіальної) програми науково-технічного розвитку та рекомендацій щодо подальшого впровадження її в регіонах України.

  Робоча група має забезпечити такі заходи:

  • здійснення аналізу та проміжного моніторингу стану фінансування науки в регіонах України на підставі обласних програм у 2021 році;
  • підготовку проекту моделі регіональної (територіальної) програми науково-технічного розвитку з рекомендаціями щодо її подальшого впровадження в регіонах України.

  До складу робочої групи увійшли представники Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, центральних органів виконавчої влади, обласних та Київської міської державних адміністрацій, наукових установ, закладів вищої освіти, рад молодих вчених. Також залучено фахівців, які опікуються питаннями реалізації в регіонах України Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки.

  На засіданні було розглянуто проект моделі регіональної (територіальної) програми науково-технічного розвитку, який підготовлено робочою групою Ради молодих учених при МОН.

  Також було схвалено рішення щодо процедури проведення ґрунтовного аналізу стану фінансування науки в регіонах України для формування відповідного розділу в проекті моделі регіональної (територіальної) програми науково-технічного розвитку.

  Нагадаємо, Уряд підтримав зміни до законодавства щодо вдосконалення системи наукової і науково-технічної експертизи.