• In English
 • Україна посилить взаємодію із Службою внутрішніх доходів США, - Олексій Любченко
  Міністерство економіки України, опубліковано 03 вересня 2021 року о 08:08

  Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України Олексій Любченко провів зустріч з керівництвом Служби внутрішніх доходів США (IRS). З боку IRS були присутні: керівник IRS Чарльз Реттіг, заступник з операційної підтримки Джефф Трібіано та заступник з питань сервісів та правозастосування Дуглас О’Доннелл. 

  Під час зустрічі Олексій Любченко заявив про намір з боку України розвивати електронний обмін податковою інформацією в межах підписання Tax Information Exchange Agreement або подібної угоди, які ґрунтуються на ст.26 Модельної конвенції Організації Економічного Співробітництва та Розвитку (ОЕСР) про обмін інформацією в сфері оподаткування.

  “Важливість такого обміну важко переоцінити, адже, наприклад, під норми трансфертного ціноутворення підпадають операції на майже суму 3,5 млрд дол. США з 152 американськими контрагентами” - заявив Олексій Любченко.

  Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України також зазначив на необхідності обміну досвідом у сфері податкових розслідувань, у тому числі зважаючи на створений профільний підрозділ в Державній податковій службі України. 

  Чарльз Реттіг висловив намір сприяти українській стороні не лише в частині обміну податковою інформацією, а й у частині обміну досвідом. Керівник IRS відзначив зростаючу роль аналітичної складової в роботі Служби, а також важливість підвищення обізнаності серед населення для створення нової парадигми сприйняття податкової служби як органу, що обслуговує всі функції держави.

  Сторони відзначили особливу важливість та історичність цієї зустрічі, адже українська сторона вперше зустрілась з керівництвом IRS за часи незалежності України.  Україна посилить взаємодію із Службою внутрішніх доходів США, - Олексій Любченко