• In English
 • Україна підтримує розвиток ядерної енергетики на найвищому державному рівні

  Заступник  Міністра енергетики та вугільної промисловості Юлія Підкоморна під час зустрічі з представниками Посольства США в Україні зазначила, що Україна підтримує розвиток ядерної енергетики на найвищому державному рівні.

   Зокрема, відзначила важливість Указу Президента України від 4 квітня 2019 року № 104, спрямованого на посилення рівня ядерної і радіаційної безпеки та енергонезалежності держави, забезпечення сталого функціонування та подальшого розвитку ядерної енергетики, інтеграції об’єднаної енергетичної системи України до європейської енергосистеми, належного виконання міжнародних зобов’язань України у сфері використання ядерної енергії, а також посилення соціального захисту громадян, які проживають на територіях зон спостереження.

  «Серед завдань, визначених у документі – вдосконалення системи безпеки атомних електростанцій, узгодженої із заходами фізичного захисту ядерних установок, підвищення захисту та надійності енергоблоків з урахуванням загроз енергетичній безпеці, а також невідкладне створення власного виробництва ядерного палива для вітчизняних атомних електростанцій», – наголосила Юлія Підкоморна.

  Також поставлено завдання сприяти впровадженню на атомних електростанціях сучасних технологій з високим ступенем надійності і безпеки (малих модульних реакторів) та забезпечити виробництво на вітчизняних підприємствах обладнання, необхідного для застосування таких технологій.

  Держава приділяє значну увагу будівництву Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), тому зазначеним Указом поставлено завдання щодо фінансування будівництва сховищ та інфраструктури, необхідних для розміщення та довгострокового зберігання з наступним захороненням осклованих високоактивних радіоактивних відходів від переробки відпрацьованого ядерного палива та інших радіоактивних відходів атомних електростанцій.

  Заступник Міністра принагідно подякувала за сприяння з боку США у зміцненні енергетичної безпеки та впровадження проектів, зокрема за підтримки Міністерства енергетики США та Агентства спільного зменшення загрози Міністерства оборони США.

  З боку представництва Департаменту енергетики при Посольстві США в Україні відзначено, що США зацікавлені у співпраці в напрямку посилення ядерної безпеки та фізичного захисту.

  Участь у зустрічі взяли керівник представництва Департаменту енергетики в Україні при Посольстві США в Україні Хезер Белл (Heather Bell), спеціаліст офісу Міністерства енергетики США при Посольстві США в Україні Орина Коваленко та начальник відділу поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Віктор Кушка.