• In English
 • Олексій Гончарук: Україна очікує на підтримку США у процесі отримання статусу учасника партнерства розширених можливостей НАТО
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 05 грудня 2019 року о 12:05

  4 грудня 2019 року Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук зустрівся з в.о. Помічника Держсекретаря США з питань Європи та Євразії Філіпом Рікером та заступником Помічника Держсекретаря США Джорджем Кентом. В ході зустрічі сторони обговорили наступні питання.

  В першу чергу, Глава українського Уряду підняв питання перспективи вступу України до НАТО: «Важливо підтримувати динаміку двостороннього діалогу між нашими країнами та надалі зміцнювати стратегічне партнерство у сферах, які становлять взаємний інтерес. Зокрема, Україна очікує на підтримку США у процесі отримання статусу учасника партнерства розширених можливостей НАТО. Україна досягла значного прогресу у впровадженні стандартів Альянсу та продовжує активно працювати над необхідними змінами». 

  Олексій Гончарук подякував США за незмінну підтримку територіальної цілісності України.

  Глава українського Уряду підняв питання Північного потоку-2. Він вказав на важливість застосування санкцій в контексті будівництва трубопроводу: «Цей проект є суто політичним. Він несе реальну загрозу енергетичній безпеці європейського регіону, а також значно посилює позицію Газпрому в центральній та східній Європі». 

  Крім цього, сторони обговорювали питання співпраці в сфері енергетики. Глава українського Уряду висловив зацікавленість у закупівлі американського зрідженого газу, а також у розвитку співпраці у сфері ядерної енергетики.

  На зустрічі також обговорювали питання торговельних відносин України-США. Олексій Гончарук висловив сподівання на збільшення товарообігу між Україною та США. У цьому контексті він наголосив на тому, що український Уряд має чіткий намір вжити заходів для захисту прав інтелектуальної власності на території України.

  Прем’єр-міністр додав: «Ми вдячні американській стороні за відновлення дії торговельних преференцій для українських товарів, які були вилучені з-під дії Генералізованої системи преференцій у 2018 році. Ми сподіваємося, що майбутні досягнення України у сфері захисту прав інтелектуальної власності призведуть до розширення переліку українських товарів, на які поширюються торговельні преференції США».

  Олексій Гончарук: Україна очікує на підтримку США у процесі отримання статусу учасника партнерства розширених можливостей НАТО Олексій Гончарук: Україна очікує на підтримку США у процесі отримання статусу учасника партнерства розширених можливостей НАТО Олексій Гончарук: Україна очікує на підтримку США у процесі отримання статусу учасника партнерства розширених можливостей НАТО Олексій Гончарук: Україна очікує на підтримку США у процесі отримання статусу учасника партнерства розширених можливостей НАТО