• In English
 • Україна не чинила провокацій в Азовському морі, всі спроби довести протилежне – це спроби виправдати дикість Росії
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 17 грудня 2018 року о 14:12

  Україна не чинила жодних провокацій в Азовському морі, а всі спроби довести протилежне – це спроби виправдати дикість і агресію, з якою Росія поводиться щодо України. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спільної прес-конференції з Високим представником Європейського Союзу із закордонних справ та безпекової політики Федерікою Могеріні.

  «Це брутальний напад РФ проти нашого флоту і наших моряків. Україна жодних провокацій не чинила. І саме наші військові знаходяться в Росії за ґратами. Все решта – чергові спроби РФ виправдати свою дикість. Порадив би російським чиновникам зробити все можливе для звільнення моряків і забезпечення миру», – сказав Володимир Гройсман.

  Його підтримала Федеріка Могеріні. «Немає виправдання використанню військової сили Росії до українських кораблів. Це наша об’єднана і тверда позиція, – сказала Федеріка Могеріні. – Ми твердо підтримуємо Україну, наполягаємо на виконанні Мінських угод і будемо продовжувати гуманітарні програми для мирного населення».

  Глава Уряду наголосив, що дії Росії, як військові, так і економічні – передусім в контексті блокади українських портів – завдають великої шкоди не тільки Україні, а й економікам інших країн.

  «В Азовському морі сьогодні лише 10% суден з українським прапором. Решта – під прапорами, зокрема, ЄС. Росія блокує судна інших країн, порушуючи всі норми, і завдає шкоди економікам. Дзеркальні дії наших партнерів щодо суден з прапором РФ були б справедливою відповіддю», – зазначив Володимир Гройсман.

  Він наголосив, що політику санкцій треба продовжувати. «Україна не має бажання вводити санкції заради санкцій. Санкції – це покарання за порушення законності і демократії. Незалежно від того, як називається країна-агрессор. Зняти санкції з агресора під час продовження агресії – це підписатися під порушенням міжнародного права, під людовбивством», – сказав Прем’єр-міністр.

  Україна не чинила провокацій в Азовському морі, всі спроби довести протилежне – це спроби виправдати дикість Росії