Україна пропонує Європейському Союзу започаткувати програми цілеспрямованої підтримки українського Приазов’я в рамках санкційної політики проти країни-агресора та заходів з відновлення вільного судноплавства в регіоні та розвитку українських портів Бердянська та Маріуполя. Про це йшлося під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском.
Глава Уряду підкреслив, що ескалацію ситуації в Азовському морі слід зупинити. І в цьому контексті санкції ЄС проти причетних російських офіцерів, дзеркальні санкції проти російських портів на Азові та суден під російським прапором у міжнародних морських портах, а також нові секторальні санкції могли б стати адекватною реакцією ЄС на дії Росії.
«Разом з тим ми передаємо конкретні пропозиції та проекти підтримки Приазов’я і розраховуємо на їх спільну з ЄС реалізацію», – зазначив Володимир Гройсман.
У свою чергу Президент Європейської Ради запевнив, що ситуація в Приазов’ї залишається в центрі уваги ЄС. Так само, як і загальна ситуація в Україні – як з огляду на існуючі загрози, так і з огляду на реформи, які мають суттєвий прогрес. За останні майже 5 років, зазначив Дональд Туск, Україна змінилася більше, ніж за попередні два десятиліття незалежності.
У контексті українських реформ сторони погодилися, що подальше виконання плану трансформацій потребує публічної підтримки ЄС і посилення взаємодії передусім у рамках подальшої децентралізації та проведення антикорупційної політики.
«З огляду на вибори в Україні і в ЄС у 2019 році ми також зацікавлені активізувати взаємодію щодо захисту виборчого процесу від зовнішнього втручання», – додав Володимир Гройсман.
Довідково
17 грудня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман перебуває з робочим візитом у Брюсселі. Наразі він провів перемовини з Високим представником ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федерікою Могеріні, під час яких сторони відзначили необхідність консолідувати міжнародний тиск на країну-агресора і посилювати політику санкцій, насамперед з метою звільнення українських моряків та військових суден, а також відновлення вільного судноплавства в акваторії Азовського моря.
Глава Уряду також провів П’яте засідання Ради асоціації Україна – ЄС, під час якого було підбито підсумки виконання Угоди про асоціацію і розпочато роботу з формування секторального порядку денного взаємодії в економіці, енергетиці, в цифровій та безпековій сферах.