• In English
 • Україна наблизилась до рубікону, за яким євроінтеграційні зміни стануть незворотними, – Іванна Климпуш-Цинцадзе на зустрічі зі студентами в Житомирі
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 25 березня 2019 року о 16:21

  П'ять років тому громадяни України обрали шлях повернення у велику європейську родину. І саме зараз наша країна впритул наблизилась до рубікону, за яким впроваджені за цей час зміни можуть стати незворотними.

  На цьому наголосила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі зі студентами в Житомирі.

  «Нам надзвичайно важливо захистити цю можливість переходу до неповернення. За бажання, на жаль, все ще дуже легко можна відмотати назад всі ті переваги, які ми з вами вже здобули. Їх треба максимально захищати і далі робити часом нецікаву і марудну бюрократичну роботу щодо європейської інтеграції», – підкреслила Віце-прем’єр-міністр.

  Вона нагадала, що Угода про асоціацію – це наймасштабніший і найґрунтовніший документ, який ЄС коли-небудь укладав з третьою країною. Вже сьогодні українці можуть відчути переваги від виконання Угоди, адже це впровадження європейських стандартів і практик у всі сфери життя: від державного управління до захисту прав споживачів. Крім того, громадяни нашої країни можуть користуватись можливостями низки програм ЄС, які сприяють веденню бізнесу, культурному й освітньому обміну, науковому співробітництву тощо.

  «Житомирський медичний інститут вже користується перевагами студентських обмінів з різними навчальними закладами країн ЄС, зокрема, в межах програми Еразмус+. Сподіваюсь, ви також будете користуватися програмою «Горизонт 2020», – наголосила представниця Уряду.

  Нині з країн ЄС надходять 87,5% іноземних інвестицій в економіку Житомирської області. Разом з ними в регіон приходять прозорі правила гри, нові технології та належні умови праці на підприємствах з європейським капіталом. При цьому обсяг експорту товарів з Житомирщини у 2018 році зріс на 12%. Найбільше продукції закупили Німеччина, Польща та Італія.

  «Ми трансформуємося і змінюємося в тому напрямі, в який віримо, в напрямі мрії. Житомирщина багато в чому вже може показати приклад іншим областям», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

  Втім, через неодноразову зміну зовнішньополітичного курсу протягом десятиліть Україні досі доводиться переконувати європейських партнерів у серйозності своїх намірів і рішучому прагненні змін. Закріплення курсу на вступ до ЄС та НАТО у Конституції України має убезпечити Україну від чергового повернення реваншистів.

  «У 2014 році здавалося, що Україна зможе зробити величезний стрибок, який інші держави робили століттями. Та з часом ми зрозуміли, що це не спринт і не марафон – це естафета марафонів. Ми з вами зробили вибір на користь кращого життя, яке довело свою спроможність у країнах ЄС. Але туди беруть не за красиві очі», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.