• In English
 • Доктор Уляна Супрун: Ми вже створили попит на продовження змін
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 25 березня 2019 року о 15:58

  Як змінилась українська система охорони здоров’я і чому подальші зміни невідворотні - розказала в.о. Міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун в інтерв’ю для «Радіо Свобода».

  Незворотний процес змін уже запущено: трансформація системи закріплена у законі про фінансові гарантії, нова модель фінансування запрацювала на первинній ланці, Національна служба здоров’я, яка успішно оплачує медичні послуги, готова реалізовувати наступні етапи. Найголовніше - є запит від громадян і медиків для продовження змін. За рік 26 мільйонів людей обрали свого лікаря і підписали з ними декларацію, а сімейні лікарі у багатьох медзакладах отримують підвищені зарплати.

  «Ми вже бачимо: там, де працює сімейна медицина, пацієнти більш задоволені і зменшилися виклики «швидкої допомоги», бо вони вже мають свого лікаря. Там, де є ангіографічне обладнання, є ціла мережа кардіологічних центрів, там знизилася смертність на 20% для тих пацієнтів, які мали інфаркт. То ми вже бачимо навіть ті зміни, які відбуваються. І вони з часом будуть збільшуватися», - говорить доктор Уляна Супрун.

  Докладно про зміни у «Доступних ліках», електронні послуги, лікарняні, реєстрацію ліків, посилення відповідальності за продаж антибіотиків без рецепта та про співпрацю з пацієнтськими організаціями в інтерв'ю за посиланням.