• In English
 • Україна має достатню кількість енергоресурсів для проходження опалювального сезону, — Прем’єр-міністр
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 12 листопада 2021 року о 00:45

  В Україні наявна достатня кількість енергоресурсів для стабільного проходження опалювального сезону. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі програми «Право на владу» 11 листопада.

  «Атомна енергетика сьогодні формує базу, яка забезпечить стабільне проходження опалювального сезону. Наразі працює 11 атомних блоків. Наприкінці листопада – на початку грудня виводяться з ремонту ще 3, і увесь опалювальний сезон працюватиме 14 блоків атомних електростанцій з 15 наявних в Україні. Ніколи стільки блоків в Україні одночасно не працювало», — зауважив Денис Шмигаль.

  За словами очільника Уряду, на сьогодні у газосховищах України наявні майже 18 млрд кубометрів блакитного палива. Він зауважив, що в середньому за опалювальний сезон країна використовує 8 млрд кубометрів.

  «У нас газу абсолютно достатньо для опалення. Також у нас є потужна гідрогенерація. Цього року був запущений ще один гідроакумулюючий блок на Дністровській ГЕС, що також посилює потужності української енергосистеми», — зауважив Денис Шмигаль.

  Крім того, Прем’єр-міністр повідомив, що наступного року за ініціативою Президента України буде реалізовуватися масштабна програма енергоефективності. Він підкреслив, що втрати тепла на сьогодні в містах складають до 60%.

  «Від виробництва тепла до доставки його до батареї втрати становлять 60%. Це означає, що 60% в платіжці ми переплачуємо через старі мережі, старе обладнання та не енергоефективні будинки», — зазначив Глава Уряду.

  Як наголосив Денис Шмигаль, програма енергоефективності, власний видобуток газу, розвиток атомної енергетики — це урядова стратегія того, щоб уже з наступного року спокійно входити в опалювальний сезон.

  Україна має достатню кількість енергоресурсів для проходження опалювального сезону, — Прем’єр-міністр