• In English
 • Україна і Норвегія успішно співпрацюють у питанні соціальної та професійної адаптації захисників
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 30 листопада 2021 року о 16:59

  У Києві 29-30 листопада проходить Міжнародний симпозіум «Проект «Норвегія – Україна» (NUPASS) як модель соціальної та професійної адаптації ветеранів. Перспектива інтеграції до державної системи України».

  Участь у відкритті заходу взяли Посол Королівства Норвегія в Україні Ерік Сведал та заступник Міністра у справах ветеранів України з питань євроінтеграції Олексій Ілляшенко.

  «Україна і Норвегія успішно співпрацюють у питаннях зменшення негативних соціальних та економічних наслідків війни, – зазначив Ерік Сведал. – Ми обмінюємося досвідом для розвитку наших проектів, мета яких – знайти найкращі можливі шляхи підтримки ветеранів, колишніх військовослужбовців та їхніх сімей».

  Олексій Ілляшенко своєю чергою відзначив, що співпраця Мінветеранів з норвезькою стороною – одна з найактивніших.

  «Якщо говорити про нашу співпрацю з Урядом Норвегії, то хочу зазначити, що це одна з найактивніших співпраць з нашими міжнародними партнерами, і вона постійно розширюється. Ми дякуємо Уряду Норвегії, проекту «Норвегія – Україна» та президенту Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимиру Рубцову», – зазначив Олексій Ілляшенко.

  Володимир Рубцов подякував Мінветеранів за співпрацю, і запевнив у готовності докладати зусиль щодо інтегрування багаторічного досвіду фонду.

  Олексій Ілляшенко підкреслив, що робота у питанні соціальної та професійної адаптації українських захисників має бути системною, а також до неї необхідно залучати представників всіх органів центральної влади, місцевого самоврядування та територіальних громад.

  «Є Закон України «Про статус ветеранів війні, гарантії їх соціального захисту». Переважною мірою цей документ передбачає надання захисникам та їхнім родинам, а також сім’ям загиблих воїнів певних гарантій та пільг. Однак, як показує світова практика, для позитивної адаптації у суспільства цього недостатньо, – наголосив заступник Міністра у справах ветеранів. – Наше Міністерство наразі виходить за межі пільг та послуг – ми починаємо співпрацювати з іншими відомствами, щоб допомогти захисникам вистроїти життя після служби».

  Також Олексій Ілляшенко зазначив, що наразі близько однієї тисячі територіальних громад в Україні потребують допомоги у питанні адаптації ветеранів у мирне життя. Саме тому Міністерство займається розробкою рекомендацій щодо впровадження нових підходів у соціальній допомозі колишнім військовим.

  Зазначимо, що на Міжнародний симпозіум з’їхалися представники українських вишів, які беруть участь у проекті «Норвегія – Україна» (NUPASS).

  Більше на сайті Мінветеранів.