• In English
 • Захисники зможуть бронювати державні послуги онлайн, – Володимир Левчук
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 30 листопада 2021 року о 16:58

  Українські захисники зможуть бронювати державні послуги онлайн. Про це під час прямого ефіру на радіостанції «Армія FM» розповів заступник Міністра у справах ветеранів з питань цифрової трансформації Володимир Левчук.

  «На завершальному етапі створення Єдиного державного реєстру ветеранів війни (ЄДРВВ). Це – велика захищена інформаційно-комунікаційна система, яка упорядкує дані від дев`яти органів виконавчої влади та шістнадцяти інформаційних систем», – зазначив Володимир Левчук.

  За словами заступника Міністра, ЄДРВВ дасть змогу ветерану і державі користуватися цими даними зручно і безпечно. Створення Реєстру ­– великий масив роботи, який включає законодавчу підготовку, розробку і кодування, інші технічні та організаційні питання.

  Наразі для запуску Реєстру вже розроблено програмне забезпечення та створена необхідна інфраструктура, наступний етап – випробування комплексної системи захисту інформації. Єдиний державний реєстр ветеранів війни запрацює в тестовому режимі до кінця поточного року.

  «Реєстр стане основою для електронного кабінету ветерана, який вже розроблений на сто відсотків. Кожен захисник після авторизації може побачити свої дані та дізнатися все про статуси, пільги та державні гарантії. Скажу як учасник бойових дій, що більшість із нас елементарно не знає про всі належні пільги, тому одним із завдань було зібрати цю інформацію в упорядкованій базі знань ветерана. З нею вже можна ознайомитись за посиланням eveteran.gov.ua», – наголосив заступник Міністра у справах ветеранів України.

  Володимир Левчук також розповів про оновлені можливості системи інформаційних сервісів е-Ветеран. За його словами, цей ресурс дасть змогу бронювати державні послуги онлайн.

  «Система містить інформацію про заклади санаторно-курортного лікування, психологічної реабілітації та органи соцзахисту із повними характеристиками, фото, переліком послуг. Ми працюємо над тим, щоб наступного року ветерани і члени їхніх родин мали змогу бронювати путівки та підписувати договір зі смартфону або комп`ютера, – анонсував Володимир Левчук. ­– Далі будемо розширювати функціонал ресурсу, наприклад, Мінветеранів запустить реєстр сертифікованих надавачів психологічних послуг».

  Окрім цього, заступник Міністра у справах ветеранів наголосив, що користуватися електронними сервісами зможуть не тільки безпосередньо учасники бойових дій, а й інші категорії, зокрема члени родин загиблих.