• In English
 • Україна і Молдова продовжують реалізацію Дорожньої карти співпраці і готові збільшувати товарообіг, – зустріч глав урядів
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 05 жовтня 2018 року о 17:44

  Україна та Молдова продовжують реалізацію Дорожньої карти співпраці, окресленої під час попередніх перемовин глав урядів двох країн, і готові наростити взаємний товарообіг, який наразі становить близько 500 млн дол. Про це заявили прем’єр-міністри двох країн Володимир Гройсман та Павел Філіп. Зустріч прем’єрів відбулася в рамках роботи саміту ГУАМ у Кишиневі.

  Як підкреслив Володимир Гройсман, більшість питань, які не вирішувалися роками, сьогодні зняті з порядку денного. Мова про облаштування спільних пунктів пропуску, про реалізацію інфраструктурних проектів, про об’єднання енергосистем і екологічні питання, які є важливим елементом поступового розвитку двох країн.

  «Я пам’ятаю нашу першу зустріч і той обсяг невирішених питань, який існував між двома країнами. Ми створили Дорожню карту спільних дій, і зараз між нашими державами помітний прогрес. У більшості своїй карта виконується», - сказав Володимир Гройсман.

  «У нас насправді добрі часи відносин, і я виступаю за їх поглиблення», - відзначив зі свого боку Павел Філіп.

  Глави урядів відзначили, що обидві країни мають розвивати відносини шляхом реалізації існуючої Дорожньої карти, передусім в сфері транспорту, укріплення енергобезпеки, модернізації прикордонної інфраструктури, поглиблення співпраці в екологічній сфері. Як повідомив Глава Уряду Молдови, питання екології будуть обговорювати на рівні експертів в найближчі тижні.

  Окремо Павел Філіп подякував Володимиру Гройсману за ту роль, яку Україна відіграє в питанні врегулювання проблеми Придністров’я.

  «В питаннях безпеки у нас повне розуміння. Йдеться про відновлення територіальної цілісності наших країн і відновлення миру на континенті», - сказав Володимир Гройсман.

  Під час переговорів підписано міжурядовий Протокол до двосторонньої Угоди про міжнародне автомобільне сполучення від 20 березня 1993 року. Протокол урегульовує питання здійснення регулярних міжнародних перевезень і збільшує кількість днів, дозволених для перебування на території Молдови екіпажам транспортних засобів.

  Довідково

  Молдова входить у ТОП-30 торгових партнерів України і в ТОП-20 перспективних ринків, визначених державною експортною стратегією на період до 2021 року. За перше півріччя товарообіг сягнув 538 млн дол. Ключові статті експорту - кольорові і чорні метали, агропродукція, текстиль. Окрема стаття - електроенергія, автомобільна техніка.

  Україна і Молдова продовжують реалізацію Дорожньої карти співпраці і готові збільшувати товарообіг, – зустріч глав урядів