• In English
 • Україна готова зробити свій внесок у досягнення кліматичних цілей, – Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 10 червня 2021 року о 14:59

  Глобальні кліматичні цілі вимагають спільних зусиль країн світу і Україна готова зробити свій внесок. Про це заявив Міністр енергетики Герман Галущенко, виступаючи 10 червня 2021 р. на 12-й конференції «European-Ukrainian Energy Day» (Європейсько-український енергетичний день).

  Міністр зазначив, що економічне відновлення після пандемії у 2021 році призводить до збільшення попиту на електроенергію у світі. Відповідно, є ризик збільшення викидів. «Досягнення світом кліматичних цілей під загрозою», – заявив Герман Галущенко.

  Водночас, для України важливо завершити «домашню роботу» щодо існуючих викликів.

  «Наше головне завдання – знайти шляхи вирішення проблем, накопичених у минулому, та трансформувати енергетичний сектор у максимально можливі терміни», – заявив Міністр.

  Герман Галущенко зазначив, що енергетична політика є мистецтвом можливого та має враховувати поточний стан інфраструктури, екологічні вимоги та фінансові потреби. Від цих складових залежить швидкість трансформації сектору в бік декарбонізації.

  «Як тільки ми визначимо джерела для належного фінансування «зеленого» переходу, ми можемо встановити більш ранні терміни поступової відмови від використання вугілля», – сказав Міністр.

  Міністр підтвердив, що Україна дотримується міжнародних зобов'язань та підтримує Європейський зелений курс. Міністерство вже включає відповідні цілі в довгострокові стратегічні документи та готується до енергетичного переходу.

  «Синхронізація енергосистем України з європейськими, зокрема, ENTSO-E, енергоефективність, водень — все це пріоритетні завдання для Міністерства», – резюмував Герман Галущенко.

  Довідково

  «Європейсько-український енергетичний день» – щорічна міжнародна конференція, яка збирає ключових гравців з українських, європейських та міжнародних державних інституцій та місцевого і міжнародного бізнесу, щоб презентувати, аналізувати та обговорювати галузі відновлюваної енергетики, інновації та «зеленого» водню в Україні в контексті Угоди про асоціацію з ЄС, Паризької Угоди та Європейського зеленого курсу.