• In English
 • Україна готова залучити своїх провідних геологів для оцінки корисних копалин Європи, - Олег Кирилюк
  Державна служба геології та надр України, опубліковано 12 квітня 2018 року о 19:22

  12 квітня в рамках участі в засіданні 44-ї Генеральної Асамблеї АГСЄ очільник Державної служби геології та надр України Олег Кирилюк прибув до Відня (Республіка Австрія) на запрошення Асоціації геологічних служб Європи (далі АГСЄ), щоб взяти участь у триденному семінарі, який стартував цього ж дня.

  Під час семінару голови 28 геологічних служб ЄС підняли одне з найважливіших питань семінару -  проведення ревізії раніше вивчених територій Європейського Континенту. Під час дискусії європейські колеги запропонували Україні, як асоційованому члену АГСЄ, а саме нинішньому очільнику Держегеонадр Олегу Кирилюку долучитись з командою українських провідних геологів до проекту оцінки корисних копалин Європи.

  «Зважаючи на високу професійність та багаторічний досвід, ми б хотіли запросити наших колег з української геологічної служби разом з командою провідних геологів України долучитись до роботи, яка стосується оцінки та ревізії території Європейського Союзу»,- заявила під час семінару президент АГСЄ Тереза Понсе де Лейо.

  На що Олег Кирилюк відповів, що Держгеонадра зацікавлена в створенні конкретних кластерних програм на спільній базі з ЄС для отримання конкретного продукту, який буде корисним для всього Європейського Союзу та України.

  «Ми зацікавлені в розвитку двосторонньої співпраці між геологічними службами наших країн, адже наукова база та практичний досвід Держгеонадр в галузі геології є колосальним. У нас є ціла низка готових тем та проектів які при спільних зусиллях можливо реалізувати (геотермія, уловлювання метану, метангідрати, тощо). Ми з радістю залучимо кращих досвідчених фахівців у геологічній галузі України до проведення оцінки та ревізії Європейського континенту», - підсумував керівник Держгеонадр Олег Кирилюк.

  Також Олег Кирилюк наголосив, що завдяки колегам з ЄС Україна по-факту має змогу переймати та обмінюватись досвідом, і на сьогодні, є учасником програми «Геоера».

  «Держгеонадра України вдячні за включення до програми «Геоера», в проектах в рамках якої братиме участь держпідприємство «Геоінформ України». Для нас це цінний досвід, який ми безумовно використаємо в практичних цілях. Участь в цьому проекті надасть поштовх для більш активної участі Держгеонадр України в інших європейських проектах та програмах».

  Нагадаємо, 1 лютого 2018 року у Києві Державна служба геології та надр України вперше на території України провела семінар директорів АГСЄ, який був присвячений обговоренню питань стратегічного розвитку Асоціації геологічних служб Європи.

  Семінар АГСЄ проводили до відзначення 100-літнього ювілею з дня створення Геологічної Служби України. Захід був спрямований на обговорення робочих документів та пропозицій, які стосувалися внесення змін до Стратегії та Статуту АГСЄ з метою максимального врахування сучасних потреб Європейського Союзу у геологічних знаннях та експертизі.

  Довідково 

  GeoERA- даний проект спрямований на створення дослідницького середовища європейських геологічних служб для розбудови Геологічної агенції Європи. У проекті беруть участь 54 партнери, з яких 33 – геологічні служби країн Європи, і 21 – регіональні організації геологічних служб Бельгії, Іспанії, Італії та Німеччини. Проект має інтеграційний характер і спрямований на уніфікацію та гармонізацію національних систем збирання, обробки та обміну геологічною інформацією, в тому числі широкого кола родовищ та проявів корисних копалин. Більше про проект можна дізнатись за посиланням: http://geoera.eu/

  АГСЄ – Асоціації геологічних служб Європи репрезентує понад 7500 фахівців, які працюють у різних напрямах геологічного вивчення надр в інтересах суспільства та економіки Європейського Союзу.

  Основна мета Асоціації полягає у забезпеченні ЄС інформацією та науково-технічними консультаціями для розробки стратегічних та регуляторних засад у таких областях, як вивчення та використання природних ресурсів, виявлення небезпечних природних явищ геологічної природи, їх моніторинг та зменшення рівня наслідків, регулювання процесів поширення інформації за допомогою сучасних технологій, гармонізація геологічних даних у європейському масштабі.

  Україна приєдналась до АГСЄ у 2007 році на правах асоційованого члена, а у 2009 році під час перереєстрації АГСЄ під юрисдикцією Бельгії увійшла до числа засновників АГСЄ.