• In English
 • Іванна Климпуш-Цинцадзе: Настав час зробити демократію сильною знову
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 12 квітня 2018 року о 19:35

  Світ опинився на межі нового глобального протистояння між свободою і несвободою, демократією і деспотизмом, прогресом і архаїкою. Про це, виступаючи на Київському безпековому форумі, заявила Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе. «Схоже на те, що це протистояння неминуче, і уникнути його не вдасться», – сказала вона, маючи на увазі зростання загроз від агресивної політики Росії.

  Відтак, на думку Віце-прем'єр-міністра, аби відповісти на ці виклики, «цивілізований світ має керуватися трьома засадничими речами – я би це назвала «три П», що повинні визначати наш спосіб поведінки в сьогоднішньому світі – Протистояння, Переосмислення, Протидія».

  Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що «справа Скрипаля» стала своєрідним остаточним Рубіконом для західної демократії, після якого вже неможливо й далі плекати ілюзії щодо намірів Росії та засобів, які вона використовує у боротьбі із Заходом. «Усім стало очевидно, що у кремлівського режиму немає внутрішньої межі, яку він не міг би перетнути. І що цю межу йому треба встановлювати ззовні, – наголосила вона, – Для України це було очевидно ще 4 роки тому. Адже механізм системного наступу на вільний світ був запущений анексією Криму та початком агресії на Донбасі». Віце-прем'єр-міністр зауважила, що сьогодні «немає практично жодної великої демократії світу, яка б не була уражена внаслідок російської атаки за ці останні роки». Це війна проти базових цінностей і засад демократії, спроба поставити під сумнів демократичний тип ухвалення рішень у глобальному масштабі.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе переконана, що «домовитися» із Росією про щось не вдасться, доки там не відбудеться повної зміни політики. Тому Росія ще довго становитиме загрозу і глобальній демократії, і глобальному світу, і глобальному миру.

  Попри відсутність необхідного потенціалу для того, щоб обвалити глобальну демократію військовою силою, економічно чи політично, у Кремля точно вистачить агресивності, засобів і інструментів, щоб розхитати соціально-політичний порядок навіть у найміцніших демократіях і дестабілізувати західний світ зсередини, вважає Віце-прем'єр-міністр. Тому «настав час зробити демократію сильною знову». Передусім, на її думку, це означає переосмислення ролі та функцій НАТО, відмова від наративів, що нав’язує Кремль та інші замовники політичного впливу, а також економічне зміцнення партнерів та посилення взаємної допомоги в межах демократичного світу.

  «Зміцнення економічної спроможності демократії та економічної пов’язаності вільного світу має йти поряд із відмовою від практики business as usual із диктаторськими режимами, що становлять загрозу демократії», – підкреслила Віце-прем'єр-міністр, згадавши про Північний потік-2, який порушує цілісність демократичної позиції та робить світову демократію значно вразливішою.

  Нова єдність демократій, вважає Іванна Климпуш-Цинцадзе, означає тісне та широке співробітництво у сферах захисту від загроз нового типу. «Агресор дуже добре розуміє і боїться консолідованої відповіді демократій», – резюмувала Віце-прем'єр-міністр.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе: Настав час зробити демократію сильною знову