• In English
 • Мінекономіки: На круглому столі обговорено нові можливості залучення фінансування для бізнесу
  Міністерство економіки України, опубліковано 02 травня 2024 року о 12:41

  Відбувся круглий стіл «Розвиток бізнесу – основний драйвер економічного відновлення України», присвячений інструментам фінансування для розвитку українського бізнесу, організований Міністерством економіки України та Київською школою економіки. В ході події заступник Міністра економіки України Володимир Кузьо розповів про нові можливість залучення інвестицій в рамках Ukraine Investment Framework, що створено в рамках програми Ukraine Facility. 

  Подія відбулася за підтримки USAID/UK aid проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».

  Так, друга складова Ukraine Facility – Ukraine Investment Framework (UIF) – має на меті мобілізувати інвестиції для відновлення та розвитку України. Пропонуючи різноманітні інструменти розподілу ризиків, змішане фінансування та гранти, UIF має сприяти залученню фінансування для зростання економіки.

  «Ukraine Investment Framework обсягом 9,3 млрд євро дозволить активізувати роботу міжнародних фінансових організацій в Україні, відкривши бізнесу доступ до додаткового фінансування. Для цього в рамках програми створюється механізм Української гарантії обсягом 7,8 млрд євро, яка забезпечить покриття ризиків, пов’язаних з роботою в країні в стані війни. Це дозволить МФО розширити вже наявні програми фінансування для українського бізнесу і запустити нові інструменти, що зробить залучення капіталу більш доступним для підприємців. Інші 1,5 млрд євро від ЄС також буде направлено на змішане фінансування для бізнесу та технічну допомогу», - зазначив Володимир Кузьо.

  Так, в рамках UIF Європейський Союз надаватиме фінансування міжнародним фінансовим організаціям, які своєю чергою розширять власні програми та створюватимуть нові інструменти для України, а також надаватимуть підтримку українським банкам-партнерам. Очікується, додав Володимир Кузьо, що на першому етапі реалізації UIF буде розширено програми МФО, які працюють в Україні, а також залучено українські банки-партнери.

  «UIF дозволить бізнесу знизити вимоги до застави при кредитуванні, залучити змішане фінансування, що поєднує гранти та кредити, а також отримати технічну допомогу при підготовці заявок на фінансування та доопрацюванні інвестиційних проєктів. Такі можливості отримають як державні, так і приватні компанії», - зазначив Володимир Кузьо.

  В рамках UIF операції для приватного сектору ініціюватимуться МФО на основі попиту приватних компаній. Своєю чергою державні проекти будуть ініційовані Урядом в рамках управління публічними інвестиціями та єдиного переліку проектів.

  Остаточно умови та програми для першого етапу UIF буде затверджено на Ukraine Recovery Conference 2024, яка відбудеться у Берліні 11-12 червня.

  «На наступних етапах ми очікуємо, що програма додатково розшириться й доступ до фінансування отримає ще більше компаній. Водночас ключовим завданням для цього є формування актуального переліку інвестиційних проектів, що дозволить чітко визначити наші потреби та пріоритети. Надалі сформований перелік стане основою для переговорів з МФО та іншими партнерами для покращення програм фінансування», - підкреслив Володимир Кузьо.

  Учасниками заходу стали представники Європейського Союзу, Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), а також Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) та польського Банку крайового господарства (BGK). Представники бізнесу долучилися до дискусії в форматі питань-відповідей, отримавши можливість напряму обговорити з представниками Уряду та МФО наявні перепони та пріоритети для залучення фінансування, а також запропонувати шляхи покращення доступних інструментів та їх розширення.

  Нагадаємо, Міністерство економіки України за підтримки Київської школи економіки та провідних консалтингових компаній продовжує збір та аналіз інвестиційних проектів для Ukraine Recovery Conference 2024 та формування національної бази проектів розвитку економіки. Подати заявку можна за посиланням: https://t.ly/jCdkT.