• In English
 • Україна та Норвегія планують розпочати нові проекти співпраці в енергетичній сфері
  Міністерство енергетики України, опубліковано 30 вересня 2022 року о 14:54

  У Міністерстві енергетики України пройшла зустріч з представниками посольства Норвегії та провідних норвезьких компаній.

  Участь у зустрічі з української сторони взяли Міністр енергетики Герман Галущенко, заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Фарід Сафаров, заступник Міністра Микола Колісник, а також голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Валерій Безус. Також на зустрічі були присутні представники посольства Норвегії в Україні, правління Норвезько-української торгової палати, компаній Emergy AS, Itera та Rystad Energy.

  Сторони обговорили посилення співпраці між Україною та Норвегією, зокрема, у галузі відновлюваної енергетики та газопостачання.

  Герман Галущенко підкреслив, що Україна відкрита для співпраці з норвезькими партнерами щодо співпраці у проектах з відновлення та відбудови енергетичного сектору.

  “Ми заохочуємо наших міжнародних партнерів і бізнес почати розробку проектів вже зараз, щоб бути готовими розпочати їх реалізацію, як тільки ми виженемо ворога з нашої землі”, - наголосив він.

  Під час зустрічі представники норвезьких енергетичних компаній презентували своє бачення розвитку енергетичного сектору через його відбудову на базі сучасних технологій.

  В умовах аварій на газогонах “Північний потік-1” та “Північний потік-2”, а також запуску газопроводу Baltic Pipe, який з'єднає норвезькі газові родовища через Данію з Польщею, питання диверсифікації поставок набуває великого значення. З огляду на це, Україна зацікавлена у посиленні співпраці з Норвегією щодо газопостачання, наголосив Герман Галущенко. Він подякував Уряду Норвегії за готовність надати Україні допомогу для закупівлі газу на опалювальний сезон.

  Міністр наголосив, що допомога партнерів дуже важлива для України, особливо під час осінньо-зимового періоду. Він підкреслив, що росія продовжує прицільні обстріли і руйнування об’єктів енергетичної інфраструктури, які несуть особливе навантаження під час ОЗП.

  Герман Галущенко також подякував норвезькій стороні за надану допомогу для відновлення енергетичного сектору України. До України вже надійшло чотири вантажі гуманітарної допомоги із Норвегії загальною вагою 7,412 тонн, яка включає зокрема комплектні розподільчі пункти.

  Заступник голови місії, радник Посольства Королівства Норвегія в Україні Александра Вацко запевнила, що Норвегія буде продовжувати підтримку України, зокрема в енергетичному секторі.