• In English
 • 29-30 вересня в Ірландії, за президентства Республіки Ірландія в Раді Європі, відбулась міністерська конференція "Ніяких безпечних притулків"
  Апарат Урядового уповноваженого з питань гендерної політики, опубліковано 30 вересня 2022 року о 14:27

  29-30 вересня в м.Дублін, Ірландія, за президентства Республіки Ірландія в Раді Європі, відбулась міністерська конференція "Ніяких безпечних притулків": комплексні превентивні заходи для припинення домашнього, сексуального та ґендерно-зумовленого насильства.

  Учать у конференції взяли Віце прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина (онлайн) та Урядова уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко.

  Учасники конференції високо оцінили ратифікацію Україною Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, а також розробку Імплементаційного плану виконання Рамкової програми співпраці між Урядом України та системою ООН із протидії сексуальному насильству під час війни та оновлення Національного плану дій на виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325.

  Під час конференції учасники представили напрацьований досвід в наданні допомоги постраждалим, організації роботи з кривдниками, проведенні системних навчань для різних категорій фахівців та співпраці із громадськими організаціями. А також закликали країни - члени Ради Європи, які ще не ратифікували Конвенцію, якомога швидше приєднатися до неї.

  Підтримка України та українського народу в боротьбі проти російської агресії була лейтмотивом виступів представників європейських країн.

  В рамках конференції буде підписано Дублінську декларацію міністрів Ради Європи про запобігання домашньому, сексуальному та ґендерно-зумовленому насильству, до якої приєдналася Україна.

  Текст Декларації українському та англійською мовами.