• In English
 • Україна та НАТО засудили цілеспрямовані атаки рф на портову інфраструктуру півдня України

  Україна та НАТО засудили цілеспрямовані атаки рф на портову інфраструктуру півдня України. Про це повідомив Віце-прем'єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

  «Відкрив історичне перше засідання Ради Україна — НАТО, ініційоване 22 липня Президентом України Володимиром Зеленським під час розмови з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом», - зазначив Віце-прем'єр-міністр.

  За його словами, обговорили перешкоджання росією вільного судноплавства в Чорному морі.

  «Мета ворога очевидна — позбавити світ українського продовольства, створивши таким чином глобальну продовольчу кризу. Спільно засудили вихід росії з Зернової ініціативи та цілеспрямовані ракетні та дронові атаки на портову інфраструктуру півдня України. Тільки за останні 9 днів в результаті атак рф пошкоджено та частково знищено 26 об’єктів портової інфраструктури та 5 цивільних суден», - підкреслив Олександр Кубраков.

  Він також зазначив, що росіяни обмежують судноплавство в районі тимчасово окупованого Криму та біля територіальних вод Болгарії. Цим рф фактично блокує рух суден в напрямку морських портів України.

  «Маємо діяти швидко та рішуче. Не можна допустити блокади Чорного моря російськими військами. Це може призвести не тільки до втрат української економіки, але й до серйозної продовольчої кризи у світі, зокрема в таких гуманітарно чутливих регіонах як Африка та Азія. Уже обговорюємо можливі шляхи протидії цинічним атакам ворога та перешкоджанню вільному торговельному судноплавству. Вдячний союзникам з Альянсу за рішення посилити свою розвідувальну діяльність в акваторії Чорного моря. Розраховуємо, що це допоможе стабілізувати безпекову ситуацію і створить умови для відновлення нормальної роботи українських портів», - наголосив Віце-прем'єр-міністр.