• In English
 • Дмитро Кулеба заручився підтримкою Ліберії Формули миру Президента Володимира Зеленського
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 26 липня 2023 року о 22:42

  Під час турне країнами Африки Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба здійснив перший в історії дипломатичних відносин візит до Ліберії.

  Глава української дипломатії був прийнятий Президентом Джорджем Веа, зустрівся з Міністром закордонних справ Ліберії Ді-Максвеллом Кемайя та взяв участь в урочистостях з нагоди 176-ї річниці незалежності Ліберії. Вперше в історії Україна була представлена на високому рівні на заходах з нагоди річниці незалежності однієї з країн Африки.

  Дмитро Кулеба висловив вдячність ліберійському керівництву за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, голосування за резолюції на підтримку нашої держави в Генасамблеї ООН та приєднання першою з країн Африки до Кримської платформи.

  «Ми підтримуємо Україну зараз, тому що свого часу український контингент зі складу місії ООН підтримував мир в Ліберії», — наголосив Президент Ліберії Джордж Веа.

  Сторони обговорили агресію рф проти України та її наслідки для міжнародного миру та безпеки. Міністр детально розповів про десять пунктів Формули миру Президента Володимира Зеленського, яка має на меті відновлення справедливого та довготривалого миру в Україні.

  У відповідь ліберійська сторона рішуче засудила напад росії на Україну та висловила готовність долучитися до зусиль з реалізації Формули миру та проведення відповідного саміту.

  Під час міністерської зустрічі глави МЗС приділили окрему увагу виходу росії з Чорноморської зернової ініціативи, яка відігравала важливу роль в забезпеченні глобальної продовольчої безпеки. Ліберійський Міністр висловив підтримку крокам, які здійснює Україна задля збереження морського експорту українських зернових із українських портів.

  Співрозмовники також обговорили розвиток двосторонньої співпраці в сферах торгівлі, будівництва, охорони здоров‘я та освіти.

  Україна та Ліберія мають традиційно дружні відносини. У 2004-2018 роках на території Ліберії діяв український вертолітний контингент в складі місії ООН з підтримання миру. За цей час близько 5 тисяч українських військовослужбовців пройшли службу в Ліберії. Льотний склад провів у ліберійському небі понад 60 тисяч годин, перевіз близько 250 тисяч пасажирів та понад 6,5 тисяч тонн вантажів. У 2021 році в Україні вийшов друком твір класика ліберійської літератури Бай Т. Мура «Вбивство на маніоковому полі» в українському перекладі.

  Історія дружніх двосторонніх відносин та візит Міністра закордонних справ України до Ліберії створюють нові можливості для української держави, бізнесу та громадян, а також продовжують розпочатий минулоріч ренесанс українсько-африканських відносин.