• In English
 • Україна та Італія підпишуть Меморандум про взаємодію служб з надзвичайних ситуацій, – Арсен Аваков
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 06 серпня 2020 року о 08:26

  Україна та Італія підпишуть Меморандум про взаємодію служб з надзвичайних ситуацій. Про це Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив під час зустрічі  з заступником керівника департаменту цивільного захисту Італії Марією Сікларі. 

  Сторони обговорили дії італійського координаційного штабу з локалізації та ліквідації поширенню COVID-19 та подальші кроки з реагування на поширення коронавірусу.

  «Для підрозділів МВС досвід італійських колег у заходах, спрямованих на протидію поширення COVID-19, є надзвичайно важливим. Адже Італія змогла перебороти пік захворюваності, незважаючи на велику кількість інфікованих – більше 240 тис. хворих та 300 тис. померлих – зокрема, і силами правоохоронців та волонтерів», – зазначив Арсен Аваков.

  Для України є цікавою практика, коли до ліквідації надзвичайних ситуацій, в даному випадку протидію хворобі, залучають волонтерів. За словами італійських колег, більше 1 мільйона людей було залучені до ліквідації наслідків COVID-19 та карантинних обмежень.

  «На сьогодні до ліквідації поширення COVID-19 залучено 35 тис. карабінерів. Завдяки цьому нам вдалося знизити кількість хворих до 100 – 300 осіб на день. Італійський уряд продовжив обмежувальні заходи до жовтня», – сказала Марія Сікларі.

  Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що в Україні щодня на боротьбу з COVID-19 виходить 14 тис. правоохоронців – поліція, гвардійці та рятувальники.

  Під час зустрічі сторони обговорили подальші кроки італійського уряду з відновлення навчання у школах і масових заходів.

  Очікується, що вже з вересня розпочнуть роботу всі італійські навчальні заклади. Головне – соціальна дистанція, наявність дезінфікуючих та засобів захисту.

  Окремо українська делегація ознайомилася з ситуаційними центрами з управління авіатранспортом, авіасилами та засобами з гасіння пожеж, пошуку та порятунку, контролю надводної ситуації, управління кораблями служб надзвичайних ситуацій та ліквідації надзвичайних ситуацій на воді.