• In English
 • Україна та Італія співпрацюватимуть у сфері енергетичного переходу і ВДЕ – укладено меморандум
  Міністерство енергетики України, опубліковано 03 грудня 2023 року о 13:13

  Міністерство енергетики України і Міністерство навколишнього середовища і енергетичної безпеки Італії домовилися співпрацювати у сфері енергетичного переходу і відновлюваних джерел енергії.

  Відповідний документ підписали заступниця Міністра енергетики України Світлана Гринчук і Віце-міністр Міністерства навколишнього середовища Італії Ванніа Ґава у межах Конференції ООН зі зміни клімату COP28, що триває у Дубаї.

  «Зелений перехід і розвиток відновлюваної енергетики визначені одними з ключових завдань Енергетичної стратегії України до 2050 року, яку було презентовано міністром енергетики Германом Галущенком. Поглиблення співпраці у цих галузях з нашими італійськими партнерами має важливе значення для України, і ми раді сьогодні укласти відповідний меморандум», - зазначила Світлана Гринчук.

  Сторони домовилися про співпрацю у сфері енергетичного переходу та ВДЕ. Зокрема під час повоєнного відновлення і відбудови України задля досягнення цілей декарбонізації всього енергосектору.

  Меморандум передбачає співпрацю у таких сферах інтересів:

  - передача технологій та розбудова потенціалу у секторі відновлюваної енергії та енергоефективності;

  - обмін найкращими практиками та знаннями в енергетичному переході та інноваційних технологіях у процесі декарбонізації;

  - прискорення розгортання та використання відновлюваного водню, екологічно чистого біогазу та біометану;

  - посилення участі громадськості та обмін передовим досвідом в управлінні енергетичною системою, включно з редакцією Національного енергетичного та кліматичного планів (NECP).