• In English
 • Україна реформує енергетичну сферу попри війну, – Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 12 жовтня 2023 року о 15:26

  Навіть в умовах воєнних дій в Україні триває реформування енергетичного сектору та інтеграція енергетичних ринків з європейськими. На цьому наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко під час виступу на Київському міжнародному економічному форумі.

  «Ми не зупинялися в реформах у сфері енергетики під час війни. Ухвалено низку законів для реформи енергетичного сектору, зокрема щодо REMIT, сертифікації наших газосховищ за європейськими правилами», - зазначив він.

  Очільник Міненерго підкреслив, що завдяки відповідним рішенням навіть в умовах війни іноземні компанії закачують і зберігають газ в українських підземних газосховищах. 

  «Наша мета – це Україна як енергетичний хаб Європи. Те, що сьогодні закачується газ в українські ПСГ, тільки доводить правдивість цього плану», - додав Герман Галущенко. 

  Міністр також нагадав, що  буквально вчора до мережі був під’єднаний атомний блок ВВЕР-440, який працює на паливі, виробленому американською компанією Westinghouse спільно з фахівцями «Енергоатому». 

  «Такий вид палива раніше виготовлявся тільки росією. Зруйновано російську монополію, і нарешті відкриті двері до санкцій щодо росії в атомній галузі», - додав Міністр.

  Герман Галущенко підкреслив, що триває робота з підготовки нормативно-правової бази для інтеграції українського і європейського енергетичних ринків. Також нагадав про ухвалення Енергетичної стратегії України до 2050 року, яка відображає візію майбутнього галузі і є важливою для інвесторів, які планують долучатися до розвитку української енергетики.