• In English
 • Мінімальні запаси нафти та нафтопродуктів - дієвий механізм попередження можливих кризових ситуацій на ринку
  Міністерство енергетики України, опубліковано 12 жовтня 2023 року о 16:22

  Мінімальні запаси нафти та нафтопродуктів - дієвий механізм попередження можливих кризових ситуацій на ринку. Про це зазначив заступник Міністра енергетики України Микола Колісник під час 15-го Oil Forum, який відбувся за ініціативи Energy Community.

  У заході, присвяченому функціонуванню системи мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів (МЗНН) і прогресу імплементації Директиви Ради ЄС 2009/119/EC, також взяли участь представники Європейської Комісії, Міжнародного енергетичного агентства (International Energy Agency), Світового банку та інші. 

  Під час виступу Микола Колісник зазначив, що енергетична криза та повномасштабне вторгнення росії в Україну значною мірою змінили ландшафт європейського ринку нафти і нафтопродуктів та маршрути постачань. Це потребує заходів з попередження можливих кризових ситуацій. 

  «Основа енергетичної незалежності та безпеки – наявність у кожній країні запасів паливних ресурсів, з огляду, зокрема, на баланс споживання. Директива щодо МЗНН – дієвий механізм попередження та подолання можливих кризових ситуацій. Національні та європейські ринки нафтопродуктів дуже взаємопов’язані, і надзвичайна ситуація на паливному ринку в одній країні може спричинити кризові явища в інших», – наголосив заступник Міністра.

  Нагадаємо, що законопроект про МЗНН, розроблений зокрема експертами Міненерго, ухвалено Верховною Радою України в першому читанні. Він передбачає, що мінімальні запаси нафти і нафтопродуктів зберігаються у вигляді екстрених та спеціальних запасів, які не можуть бути використані в комерційних цілях, а використовуються лише для подолання кризових явищ місцевого або глобального рівня. Створення МЗНН дає змогу протистояти можливим кризовим явищам на внутрішньому ринку нафти та нафтопродуктів.