• In English
 • Україна – надійний партнер ЄС в аграрній сфері, - Маркіян Дмитрасевич

  У Києві відбулася експертна дискусія «Україна на шляху до внутрішнього ринку ЄС в умовах війни – незалежне експертне бачення», в якій взяв участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич.

  Під час дискусії учасники обговорили проблеми, з якими зіштовхнулася Україна через війну з росією, зокрема, в аграрному секторі, вплив на процес вступу до ЄС та шляхи їх вирішення. Також було презентовано два дослідження: «Інтеграція України до внутрішнього ринку ЄС в умовах війни: виклики та можливості» та «Україна та Угода про асоціацію: моніторинг виконання 2014 – 2022».

  Як зазначив Маркіян Дмитрасевич, один з викликів, які постали перед українськими аграріями, - порушення логістичних ланцюжків експорту сільськогосподарської продукції через блокування російським агресором морських портів. Але Україна активно працює з Європейською Комісією щодо вирішення цього питання.

  «Україна - велика аграрна країна, що є надійним партнером ЄС, який традиційно експортує багато сільськогосподарської продукції на європейський ринок. І це взаємовигідний процес», - зазначив заступник Міністра.

  За його словами, Україна продовжує активно працювати над виконанням взятих на себе  зобов’язань в аграрній сфері за Угодою про асоціацію з ЄС. Триває робота над стратегією наближення української аграрної політики до стандартів ЄС.

  У заході також взяли участь: заступник Міністра економіки України – торговий представник України Тарас Качка, виконавчий директор Українського центру європейської політики Любов Акуленко, народні депутати України, представники ЄС  в Україні.