• In English
 • Польща - стратегічний партнер України у посиленні сталості та безпеки енергетичної системи, - Ярослав Демченков
  Міністерство енергетики України, опубліковано 17 травня 2023 року о 22:10

  Заступник Міністра енергетики України Ярослав Демченков виступив перед учасниками Three Seas Local Government Congress, що відбулась у Варшаві. У панельній дискусії «Енергетична безпека Польщі та Європи» також взяла участь Міністр клімату та навколишнього середовища Польщі Анна Москва. Заступник Міністра відзначив важливість українсько-польського партнерства та висловив вдячність за надану допомогу енергетичному сектору. Понад 1500 тонн енергетичного обладнання надійшло з Польщі. 

  «Сьогодні наші зусилля зосереджені насамперед на відновленні стабільного енергопостачання для споживачів, а також підготовці до наступної зими. Відновлення енергосистеми вимагає від нас не лише ремонту пошкоджених об’єктів, а й виконання планових робіт. Ми вистояли за підтримки наших міжнародних партнерів. Завдяки нашій синхронізації з ENTSO-E ми маємо можливість розширювати наші експортні та імпортні можливості з ЄС. Зокрема, нещодавно Україна розпочала комерційний експорт електроенергії через оновлену лінію електропередачі Хмельницька АЕС – Жешув. Це дає нам впевненість, що ми зможемо гідно подолати усі виклики та пройти наступний опалювальний сезон», - зазначив Ярослав Демченков.

  росія завдала значної шкоди енергетичній інфраструктурі України. Уражено близько 50% енергетичної системи. Ці виклики, а також зміна підходів до енергопостачання і перехід до кліматично чистої енергії стимулює до пошуків нових рішень. Це відкриває нові простори для подальшої співпраці із Польщею та польським бізнесом, спільного розвитку енергосистеми та її гнучкості, особливо в контексті планів декарбонізації та переходу на виробництво відновлюваної енергії.

  «Ми маємо спільні цінності та бачення подальшого розвитку енергетичного сектору із польськими партнерами. До 2040 року дефіцит електроенергії у Східній Європі посилиться через подальшу поетапну відмову від теплової генерації. Чиста електроенергія України допоможе ЄС синхронізувати електромережі, покращити балансування та підвищити енергетичну сталість та стійкість. Перспективним також є об'єднання наших зусиль для розвитку мереж всередині країн, що має відбуватися паралельно з розвитком відновлюваних джерел енергії», - наголосив Ярослав Демченков.