• In English
 • Україна має всі передумови, щоб здобути ключові позиції на газовому ринку Східної Європи, - Микола Колісник
  Міністерство енергетики України, опубліковано 20 березня 2024 року о 17:17

  Формування нової моделі газового ринку в Європі відкриває перед Україною значні перспективи.

  На цьому наголосив заступник Міністра енергетики України Микола Колісник під час Міжнародного зеленого нафтогазового форуму «Взаємодія влади, територіальних громад, бізнесу та науки», організованого на базі Національного університету «Полтавська політехніка».

  «Ми перебуваємо у формуванні нової бізнес-моделі газового ринку. Це не лише питання видобутку - це питання нових маршрутів постачання, нового пріоритету в ефективності послуги розподілу», - зазначив він.

  Микола Колісник підкреслив, що на сьогодні в Євросоюзі обговорюються питання нової ролі розподіленої генерації в частині приєднання, прос’юмерів, розвитку мереж низького і середнього тиску, а також важливості нарощування газовидобутку на території континентальної Європи, де Україна посідає провідні позиції за підтвердженими залишковими запасами вуглеводнів.

  «Ми бачимо, що фактично у всій Європі збільшення потужностей LNG до 227 млрд кубічних призводить до того, що відбувається так звана конкуренція собівартості. І Україна, маючи розвинену ГТС і міждержавні з’єднання з суміжними операторами, а також внутрішні поклади газу, може посісти вигідні позиції на цьому ринку», - зазначив заступник Міністра.

  Він наголосив, що Міненерго зацікавлене у якнайширшому залученні експертного і наукового середовища для вдосконалення роботи газового ринку в нових реаліях.