• In English
 • Україна є одним зі світових лідерів у розробці і тестуванні технологій на полі бою, — Катерина Черногоренко
  Міністерство оборони України, опубліковано 23 березня 2024 року о 11:53

  Україна є одним зі світових лідерів у розробці і тестуванні технологій на полі бою.

  Про це заступник Міністра оборони України заявила під час першого засідання з питань імплементації Політичної декларації щодо відповідального використання штучного інтелекту у військовій сфері. Організатором заходу є Сполучені Штати Америки.

  «Україна використовує штучний інтелект, аби зберегти життя людей за рахунок розвитку оборонних технологій. Тоді як росія, застосовує штучний інтелект шахедів, знищуючи все у зоні досяжності її зброї: лікарні, заклади освіти, дитячі будинки тощо», — зазначила Катерина Черногоренко.

  Політичну декларацію щодо відповідального використання штучного інтелекту у військовій сфері за ініціативою американської сторони минулого року підписали 46 країн, серед яких Україна, Сполучені Штати, Японія та інші країни з Африки, Європи та Північної Америки.

  Ця ініціатива сприяє створенню міжнародної системи відповідальності. Показово, що серед підписантів немає росії.

  «Україна є одним зі світових лідерів у розробці та тестуванні нових технологічних рішень на полі бою. Ми маємо рішення, як ефективно використовувати ШІ у розробках безпілотних систем. Деякі варіанти вже протестовані і навіть використовуються на передовій», – поділилася Катерина Черногоренко.

  Довідково

  У 2020 році Уряд України прийняв розпорядження № 1556-р «Про схвалення Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні». Реалізація Концепції передбачена на період до 2030 року. Також було затверджено Дорожню карту для реалізації Концепції на 2021-2024 роки.