• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 23 березня: ворог знову намагався атакувати енергетичну інфраструктуру України
  Міністерство енергетики України, опубліковано 23 березня 2024 року о 11:33

  Ситуація в енергосистемі на 23 березня: ворог знову намагався атакувати енергетичну інфраструктуру України; повністю відновлено електропостачання в Кривому Розі та на Одещині; у Харкові заживили ще 50 тисяч абонентів

  Генерація та споживання 

  Триває подолання наслідків масованої ворожої атаки на об’єкти енергетики та визначення обсягу пошкоджень.

  Працюють 7 атомних блоків, потужності теплової, гідрогенерації та ВДЕ. Планується комерційний імпорт та незначний експорт електроенергії. Ситуація контрольована. Система збалансована.

  У м. Харків за ніч заживили 50 тисяч споживачів, залишаються без світла 260 тисяч абонентів. Тривають роботи з відновлення.

  На Одещині енергетики заживили всіх споживачів, які відключалися через мережеві обмеження. Однак у разі збільшення споживання електроенергії в регіоні можуть вводитися додаткові обмеження.

  На Дніпропетровщині енергетики заживили всіх споживачів, які напередодні відключалися через бойові дії, зокрема повністю відновлено електропостачання м. Кривий Ріг.

  У Хмельницькій області також усі споживачі з напругою. Але якщо споживання електроенергії різко зростатиме, можливе застосування тимчасових обмежень.

  Наслідки обстрілів

  На Дніпропетровщині внаслідок обстрілу відключалися повітряні лінії НЕК «Укренерго».

  Внаслідок атаки ворожого БПЛА у Запорізькій області короткостроково знеструмлювалися промислові підприємства.

  Також уночі внаслідок обстрілу у Чернігівській області відключилась повітряна лінія, що призвело до знеструмлення 1821 споживача.

  Cтан мереж

  У Чернігівській області під час повітряної тривоги відключалась повітряна лінія НЕК «Укренерго». Причини відключення з’ясовуються.

  На Хмельниччині вночі через обрив проводів на одній з повітряних ліній було знеструмлено 102 тисячі споживачів у 189 населених пунктах. Усіх споживачів заживлено.

  Імпорт/ експорт

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 12 784 МВт*год. Також передбачається експорт – до 1033 МВт*год.