• In English
 • Україна – Греція: перспективи співпраці в енергетиці
  Міністерство енергетики України, опубліковано 15 лютого 2024 року о 21:47

  Заступник Міністра енергетики Ярослав Демченков взяв участь у 6-му засіданні Міжурядової Спільної українсько-грецької Робочої групи з питань економічного, промислового та науково-технічного співробітництва та Конференції з питань відбудови України. Захід організовано з метою поглиблення співпраці між Україною та Грецією. Серед учасників - Георгос Герапетрітіс, Міністр закордонних справ Грецької Республіки, Костас Фрагоянніс, заступник Міністра закордонних справ Грецької Республіки, Голова Грецької частини Робочої групи, Олег Немчінов, Міністр Кабінету Міністрів України, представники дипломатичних установ, ЄІБ, бізнесу та фінансових організацій.

  Заступник Міністра енергетики України подякував колегам та всьому грецькому народу за політичну, технічну та фінансову підтримку, яку енергетичний сектор України отримав у критичний час. Він наголосив, що беззаперечним є відновлення України на основі «зелених» технологій та сталого виробництва енергії:  «Ми прагнемо впровадити гнучку та сталу генерацію, децентралізовану модель постачання електроенергії, адаптовану до наших специфічних потреб, таких як: можливий військовий вплив, доступність електроенергії для споживачів (особливо вразливих) та «зелене» відновлення країни. Ми прагнемо відновити Україну як енергетичний хаб Європи з енергетичним сектором, який відповідає сучасним викликам».

  Також йшлося про перспективність налагодження контактів з LNG-терміналами в Греції: українська газотранспортна інфраструктура може бути використана для транспортування газу, а сховища - для зберігання запасів, зокрема для європейського регіону. Окрім цього, обговорювалася участь України у Проекті спільного інтересу з будівництва водневого коридору через Україну, Словаччину, Чехію, Австрію та Німеччину, схваленого Європейською Комісією. До проекту за рахунок гранту, наданого ЄС, залучено провідну грецьку консалтингову компанію з менеджменту та управління проектами «PLANET».

  Українська сторона вже розпочала роботу над підготовкою техніко-економічного обґрунтування. Участь Греції в проекті є позитивним сигналом для інших компаній. Тож Україна готова до розширення співпраці з грецькою стороною у сфері енергетики.