• In English
 • Якісна безоплатна реабілітація має бути доступна в кожній кластерній лікарні, — Віктор Ляшко
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 15 лютого 2024 року о 18:12

  Якісна безоплатна реабілітація має бути доступна в кожній кластерній лікарні. На цьому наголосив Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко під час робочої поїздки в Кіровоградську область. Очільник МОЗ провів нараду за участю представників Кіровоградської обласної військової адміністрації та керівників кластерних лікарень області.

  «Пацієнт є центральною фігурою у формуванні політики в сфері охорони здоровʼя. Тому наша мета — забезпечити якісну, доступну та безоплатну медичну допомогу кожному. Для її досягнення в умовах обмежених ресурсів торік ми сформували спроможну мережу медзакладів по всій Україні. Тобто чітко визначили роль та функції кожного медичного закладу в кожній області, які саме види медичної допомоги мають в ньому надаватися і надаватися дійсно якісно, — сказав  Віктор Ляшко. — Один з основних пріоритетів — реабілітація. Важливо, щоб реабілітаційну допомогу можна було отримати в кожній громаді. Саме тому в кожній кластерній та надкластерній лікарні має функціонувати сучасне безбар’єрне реабілітаційне відділення. Розбудова системи реабілітації на базі спроможної мережі повністю вирішує питання доступності реабілітаційної допомоги. Це наше спільне завдання з місцевою владою та керівниками медзакладів».

  Відповідно до концепції розвитку системи реабілітації, яка була презентована Міністром Президенту України влітку минулого року, в кожній кластерній та надкластерній лікарні, яка включена до спроможної мережі госпітального округу, має бути сучасне безбарʼєрне відділення реабілітації орієнтовно на 30-60 ліжок. Загалом це дозволить закрити потребу у понад 5000 ліжок з необхідних 7800 та щорічно надавати якісні та безоплатні послуги з реабілітації для щонайменше 126 тисяч пацієнтів. Решта потреби буде покрита завдяки спеціалізованим реабілітаційним медзакладам національного рівня. За основу запропонованої концепції Міністерство охорони здоров’я взяло ізраїльський досвід. Враховані як потреби цивільних, так і потреби військових. Отже, система не втратить свою актуальність навіть після війни.

  Також Віктор Ляшко разом із заступником Міністра оборони Наталією Калмиковою, командувачем Медичних сил Збройних сил України Анатолієм Казимирчуком та очільником Кіровоградської обласної військової адміністрації Андрієм Райковичем відвідали лікарню в Кропивницькому. Тут планується розмістити військовий госпіталь. Віктор Ляшко зазначив, що від початку повномасштабної війни цивільна та військова медицина обʼєдналися у єдиний медичний простір для того, щоб ефективніше надавати медичну допомогу всім, хто цього потребує. Присутні обговорили плани щодо реконструкції та капітального ремонту приміщень лікарні, а також оснащення необхідним медичним обладнанням.