• In English
 • Україна бореться за недопущення росіян та білорусів на Олімпійські ігри, — Вадим Гутцайт
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 19 липня 2023 року о 08:58

  Україна продовжує співпрацювати із міжнародним спільнотою та боротись, щоб російських та білоруських спортсменів остаточно відсторонили від міжнародних змагань, зокрема і від Олімпійських ігор, заявив Міністр молоді та спорту України, президент НОК України Вадим Гутцайт в ефірі національного телемарафону «Єдині новини».

  Міжнародний олімпійський комітет (МОК) не ухвалив остаточного рішення щодо долі представників рф й рб та розглядає можливість їх допущення лише як нейтральних атлетів.

  «Я спілкувався з МОК — вони ще не вирішили, чи допустять російських чи білоруських спортсменів, але якщо і допустять, то під нейтральним прапором, тобто без символів росії чи білорусі», — розповів Вадим Гутцайт.

  Україна вже виборола 9 олімпійських ліцензій та продовжує завойовувати ліцензії на міжнародних змаганнях, де немає росіян і білорусів. Міністр наголосив на важливості здобуття максимальної кількості ліцензій на Олімпійські ігри українськими спортсменами.

  «Наша Олімпійська родина, всі федерації та всі наші відомі спортсмени разом будемо збиратися і приймати рішення щодо участі в Олімпійських іграх. Але я впевнений, що до цього часу у нас вже буде багато ліцензій. Наші спортсмени теж скажуть своє слово і сподіваємося, що і міжнародний світ теж скаже своє слово стосовно цього питання», — зазначив Вадим Гутцайт.

  Крім того, він нагадав, про високі результати України на ІІІ Європейських іграх, де українська збірна здобула 41 медаль, серед яких 21 — «золота». Команда України зайняла 3 місце з 48 країн та здобула найбільше «золотих» медалей за історію нашої участі у цих змаганнях.