• In English
 • Відновлення енергетичної інфраструктури: Тривають моніторинги пошкоджених об’єктів
  Державна інспекція енергетичного нагляду Укрaїни, опубліковано 19 липня 2023 року о 09:02

  Фахівці територіальних органів Держенергонагляду активно долучаються до роботи комісій з моніторингу пошкоджених внаслідок бойових дій об’єктів електричних мереж або їх складових операторів систем розподілу (ОСР). Наразі до оглядів залучено 60 представників відомства.

  Детальний аналіз дефектних актів дозволяє планувати роботи із відновлення зруйнованих електромереж, що зазнали пошкоджень внаслідок агресії рф. Також залучати донорське фінансування, зокрема, отримувати та розподіляти енергетичне обладнання, що надходить як гуманітарна допомога від міжнародних партнерів.

  Загалом від початку повномасштабного вторгнення комісії вже оглянули 2 647 пошкоджених об’єктів енергетичної інфраструктури або їх складових. Зокрема, від початку 2023 року – 1 071 об’єкт, з них 74 у Харківській та Сумській областях протягом минулого тижня.

  Наразі фахівцями Держенергонагляду складено 2 447 дефектних актів, на стадії погодження ще 200.

  Зазначимо, що моніторинги здійснюються відповідно до вимог Тимчасового порядку дій ОСР з відновлення електропостачання населених пунктів, знеструмлених через пошкодження об’єктів електричних мереж або їх складових внаслідок бойових дій, у період дії в Україні воєнного стану.

  Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення Держенергонагляд вживає всіх можливих заходів, спрямованих на повноцінне відновлення об’єктів електроенергетики, пошкоджених внаслідок агресії рф.