• In English
 • Ухвалено рішення про межі території та акваторії морського порту Маріуполь, – Владислав Криклій
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 28 жовтня 2019 року о 21:32

  Сьогодні, 28 жовтня 2019 року, під час засідання Уряду в м. Маріуполь ухвалено рішення про межі території та акваторії морського порту Маріуполь. Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

  Очільник Міністерства зазначив, що, починаючи з 2013 року, порт не мав визначених меж: «Сьогодні разом із Прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком відвідали Маріупольський морський торговельний порт. З 2014 року кількість суднозаходів в українські порти на Азовському морі зменшилась у 2 рази. Маріупольський порт розвивається, попри безпосередню близькість до зони ООС та «міст зла» у Керченській протоці. Сьогоднішнє рішення Уряду є важливим не тільки для визначення пунктів пропуску на територію порту, а головне – для інвесторів стає зрозумілим, що є територією порту, з яким вони планують реалізовувати спільні проекти. Залучення інвестицій вимагає дотримання всіх формальностей закону. Рішення Уряду має наслідком правову визначеність під час здійснення господарської діяльності суб’єктів господарювання, що працюють або мають намір працювати на території порту», – зазначив Владислав Криклій.

  Міністр інфраструктури також повідомив, що Урядом прийнято рішення про включення прилеглого водного простору морського терміналу ТОВ «СРЗ» (Азовський судноремонтний завод) до вже визначених меж акваторії порту Маріуполь. Це важливо для забезпечення безпеки судноплавства та контролю за дотриманням безпеки в акваторії порту. 

  За словами Міністра, у 2018 році в Маріупольському порту було побудовано сучасний високотехнологічний термінал з перевантаження листового металу та запущено одну з найбільших у регіоні промислових геліосистем. Також триває реконструкція гідротехнічної частини причалу в рамках  реалізації  проекту  будівництва зернового терміналу – найбільшого в регіоні спеціалізованого перевантажувального комплексу зернових вантажів, де можна буде зберігати одночасно більше 130 тис. тонн зерна і щорічно перевалювати близько 2,5 млн тонн.

  «Окрім вищезазначеного, триває днопоглиблення Маріупольського порту, мета якого – відновлення паспортних глибин на підходах до порту та біля причалів для збільшення прохідної осадки суден, а отже, і обсягів вантажопереробки. До кінця 2019 року прохідну осадку буде доведено до 8 метрів. Наша мета – залучити додаткові вантажі та інвестиції до порту», – наголосив Владислав Криклій.

  Ухвалено рішення про межі території та акваторії морського порту Маріуполь, – Владислав Криклій