• In English
 • Ухвалення збалансованого бюджету гарантуватиме системність змін у державі, – Володимир Гройсман
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 18 жовтня 2018 року о 16:23

  Вчасне ухвалення збалансованого Державного бюджету на 2019 рік гарантуватиме системність змін у державі і стабільність ситуації у виборчий період. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

  Коментуючи ухвалення проекту Держбюджету-2019 у першому читанні у Верховній Раді, він наголосив, що документ по суті є фундаментом економічної стабільності і розбудови країни.
  «Ми передбачили всі сфери, які будемо підтримувати. Мова про безпеку і оборону, освіту, охорону здоров’я, розбудову доріг, питання енергоефективності, розвитку децентралізації, - відзначив Глава Уряду. - Головне, аби бюджет залишався збалансованим. І зараз треба уникнути популізму і роздування видатків».

  Володимир Гройсман звернув увагу, що суттєвим тягарем для економіки сьогодні є борги, накопичені в минулі періоди. «І наше завдання – утримати стабільність і забезпечити додаткове зростання. За умов прийняття правильного і збалансованого бюджету можна гарантувати системність змін», - додав Прем’єр-міністр.

  Він звернув увагу, що ослабляти Україну, особливо в час російської навали – не можна. Натомість економічна спроможність – запорука нової якості життя в нашій країні. «Чого не можна допустити? Якщо є бюджет 1,2 трлн грн, а додаткових пропозицій до нього ще 2,2 трлн грн, то це нереально і неможливо. Баланс не можна порушити. Не можна записати в бюджет видатки, під які немає доходів. Інакше це будуть просто пусті обіцянки, системний обман людей. Я на це не піду, – сказав Володимир Гройсман. – А коли буде збережено баланс, ми збережемо стабільність, зможемо розібратися з борговою ситуацією, забезпечимо зростання економіки».

  Довідково

  Сьогодні, 18 жовтня, Верховна Рада України схвалила Бюджетну резолюцію, а отже, закон про Держбюджет-2019 – за основу в першому читанні. Попереду – робота над опрацюванням ухвалених бюджетних висновків та пропозицій та відповідна підготовка бюджету до другого читання.

  Уряд України подав проект Державного бюджету за всіма вимогами закону. Це третій проект бюджету, який подано у строки, прописані Бюджетним кодексом.

  Серед основних статей кошторису – понад 209 млрд грн на фінансування сектору оборони й безпеки, 55 млрд грн – на фінансування дорожніх робіт, понад 300 млрд грн – соціальні видатки.

  Ухвалення збалансованого бюджету гарантуватиме системність змін у державі, – Володимир Гройсман