• In English
 • Участь Швеції у відновленні українського енергосектору посилить енергетичну стійкість
  Міністерство енергетики України, опубліковано 25 січня 2024 року о 17:20

  Відновлення українського енергосектору має відбуватися із впровадженням найсучасніших технологій, які відповідатимуть завданням зеленого переходу і глобальним кліматичним цілям.

  Про це йшлося під час вебінару «Відновлення енергетичного сектору України: можливості для шведського бізнесу», організованого у партнерстві між Міністерством енергетики України та шведською радою з питань торгівлі та інвестицій Business Sweden. Участь у заході взяли Міністр енергетики України Герман Галущенко, посол Швеції в Україні Мартін Оберг, представники шведського енергетичного сектору, урядових структур і фінансових інституцій.

  Герман Галущенко подякував Швеції за допомогу енергетичному сектору України – 93 гуманітарні вантажі загальною вагою 1108 тонн, зокрема генератори, трансформатори, підстанції та інше обладнання для проведення ремонтів на енергооб’єктах після ворожих атак. Також очільник Міненерго підкреслив важливість підтримки Королівством енергетичної стійкості України у вигляді внесків до Фонду підтримки енергетики України, що склали 25,27 млн євро.

  «Україна і Швеція також продемонстрували реальну співпрацю, результати якої мають важливе значення для впровадження санкцій щодо росії. Я хочу особливо відзначити наше співробітництво в атомній галузі і виготовлення нового виду палива на підприємстві американської компанії Westinghouse у м. Вестерос (Швеція) у співпраці з фахівцями українського Енергоатому. Воно вже завантажене в один із наших реакторів, що успішно працює», - зазначив Міністр.

  Герман Галущенко підкреслив, що Україна зацікавлена в участі представників шведського бізнесу у проектах, спрямованих на реалізацію завдань, визначених Енергетичною стратегією України.

  Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Мартін Оберг наголосив на готовності продовжувати підтримку України у відновленні і відбудові після російських атак, нагадавши про затверджену Урядом країни програму допомоги до 2027 року, яка, зокрема, передбачає підтримку енергетичних і зелених технологій.

  «Участь у сьогоднішньому заході представників понад 50 компаній свідчить про високу зацікавленість шведського бізнесу в інвестиціях в Україну», - зазначив дипломат.

  Заступник Міністра енергетики України Ярослав Демченков акцентував на важливості шведського досвіду у впровадженні зелених технологій та переходу до сталих відновлюваних джерел енергії. Заступник Міністра Світлана Гринчук ознайомила учасників вебінару з порядком отримання і розподілу гуманітарної допомоги від міжнародних партнерів, що здійснюється за координації Міненерго, та ключовими завданнями, які стоять перед українською енергетикою.

  «Ми вже робимо кроки з посилення гнучкості енергосистеми, збільшення безвуглецевих генеруючих потужностей, впровадження децентралізованої моделі постачання, адаптованої до наших потреб та військових викликів, та забезпечення доступності електроенергії для усіх споживачів. Ми прагнемо відбудувати енергетичну систему України відповідно до наших кліматичних цілей та стати енергетичним хабом Європи. І тут ми бачимо широкі можливості для шведського бізнесу та шведських технологій», - додали у Міненерго.