• In English
 • Успішна інтеграція ветеранів в цивільне життя - запорука швидкого економічного відновлення країни
  Міністерство економіки України, опубліковано 25 січня 2024 року о 17:38

  Підтримка повернення ветеранів до цивільного життя та їх інтеграції в ринок праці - спільне завдання держави та бізнесу. Його успішне вирішення безпосередньо впливатиме на темпи економічного відновлення країни. Про це йшлося під час пресконференції в “Укрінформі” за участі заступника Міністра економіки України Тетяни Бережної та представників провідних роботодавців країни.

  “Більшість українських захисників та захисниць – це люди з активною життєвою позицією, унікальним досвідом, знаннями та навичками, які вони отримали на війні. Після демобілізації кожен з них повинен мати можливості реалізуватися в мирному житті. Завдання держави – створити інструменти для задоволення цих потреб. Тому турбота та піклування під час демобілізації вимагає обʼєднання зусиль бізнесу та держави з реалістичним усвідомленням масштабу виклику. У цій екосистемі підтримки роль Мінекономіки — створити умови, щоб ветерани і ветеранки могли відкривати власні бізнеси, знаходити роботу, яка їм до душі, аби їхні робочі місця були зручними та інклюзивними. Зараз Україна бореться із кризою на ринку праці. Ми маємо структурне безробіття. Ця проблема б’є по економіці, а отже по бюджету і можливостях підтримувати наш сектор безпеки і оборони. Тому, якщо ми створимо умови, в яких ветерани захочуть відкривати бізнеси, повертатися на свою попередню роботу чи знаходити нову — це безпосередньо впливатиме на темпи економічного відновлення”, - зазначила заступник Міністра економіки Тетяна Бережна. 

  За її словами, в бюджеті на 2024 рік на підтримку ветеранів, ветеранок та їхніх сімей передбачено майже 14 млрд грн. Це вдвічі більше, ніж минулого року. Також закладені кошти на реалізацію державних програм, які допомагають нашим захисникам і захисницям самореалізовуватися та розвиватися. Зокрема, це ветеранські гранти у межах програми єРобота, програми навчання та перенавчання, щоб ветерани могли отримати більш затребувану на ринку праці спеціальність або підвищити свій професійний рівень, ваучери на навчання, програма доступної іпотеки єОселя, яка допомагає ветеранам та їхнім родинам придбати омріяне житло.

  Важливою складовою для ветерана є можливість повернутися на своє робоче місце, де він працював до армії. На жаль, частина наших захисників і захисниць повертаються із травмами та наслідками поранень. Тому вже зараз і держава, і роботодавці мають спільно подбати про безбар’єрність робочого простору для своїх працівників. Нині вже діє державна програма компенсацій для бізнесу за облаштування інклюзивних робочих місць - роботодавці можуть отримати до 120 тис. грн компенсації за придбані для своїх працівників потрібні їм меблі, обладнання, пристосування.

  За словами заступниці Міністра економіки Тетяна Бережної, одне з завдань для Уряду у 2024 році — підтримка роботодавців через пільги, компенсації облаштувань робочих місць, змін до законодавства. Нині урядовці працюють над єдиним документом, де будуть чітке визначення статусів, які може мати військовослужбовець, послуги, які для нього чи неї доступні. Буде створено нерозривний ланцюжок надання послуг для військового та членів його родини – як у період служби, так і після демобілізації.

  Міністерство економіки разом з бізнесом, провідними роботодавцями почали роботу над Маршрутом ветерана при поверненні у корпоративний простір і вже мають перші напрацювання та практичні рекомендації для бізнесу, як допомогти адаптації ветеранів та ветеранок на робочому місці.

  Під час пресконференції було представлено довідник з рекомендаціями для бізнесу по адаптації ветеранів на робочому місці, розроблений українськими офісами компаній Korn Ferry та Kearney спільно з фахівцями Мінекономіки та представниками провідних роботодавців. Він відображає реальні практики, які вже застосовують роботодавці, а також містить поради на всіх етапах служби працівника з моменту його призову на військову службу і до його повернення на своє робоче місце. При цьому рекомендації сфокусовані на діях, які не потребують значних матеріальних ресурсів, але є важливими як для самих ветеранів, так і для всього колективу.

   Переглянути довідник можна  ТУТ.


  Детальніше – на сайті Мінекономіки