• In English
 • Учасники форуму «Демократія і я» обговорили важливість становлення в Україні демократичних процесів та можливості для розвитку молоді
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 06 травня 2019 року о 10:39

  5 травня в рамках Європейського молодіжного тижня відбувся Національний молодіжний форум "Демократія і я".

  Організаторами стали Міністерство молоді та спорту України у партнерстві з Американськими радами з міжнародної освіти, Національним Еразмус+офісом в Україні та громадською організацією «Український Альянс».

  У форумі взяли участь близько 100 молодих людей з усієї України, а також представники Еразмус+офісу в Україні, Американських рад, Української академії лідерства,  Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, ГО «Український Альянс», проекту «Прозорі міста» Трансперенсі Інтернешнл Україна, Українського волонтерського сервісу тощо.

  Посол Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі привітав учасників та підкреслив важливість впровадження демократичних процесів в Україні.

  Заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема зазначив, що свідоме та обізнане молоде покоління українців є основою міцної держави. «Молодь - наше теперішнє. Саме тому важливо розповідати молоді, як вона може впливати на прийняття рішень, що стосуються вирішення актуальних питань. Це допомагає молодим людям краще розуміти свою роль у процесі державотворення. Відповідально ставитися до своїх прав та обов’язків», - зауважив він.

  Представники Американських рад з міжнародної освіти констатували, що раді підтримати та долучитися до Національного молодіжного форуму «Демократія і я», що проводиться у рамках Європейського  тижня молоді та організовується командою Міністерства молоді та спорту разом з випускницею програми FLEX Юліаною Цяпко, яка проходить тримісячне стажування у Міністерстві за програмою Exchanges to Internships за підтримки Посольства США в Україні. Exchanges to Internships - програма стажування у державних структурах для випускників програми FLEX по всій Україні.

  Світлана Шитікова та Катерина Жданова, представниці Національного Еразмус+ офісу в Україні, розповіли учасникам про структуру Програми ЄС Еразмус+ та грантові можливості навчання, практику, обміни, стажування та інші можливості співпраці для молоді та молодіжних організацій загалом. Окрему увагу вони зосередили на можливостях для молоді, надавши чіткі рекомендації та покрокову інструкцію щодо того, як виграти грант, якісно підготувати пакет документів та розпочати своє знайомство з Європою.