• In English
 • Учасники бойових дій зможуть надалі користуватися пільговим проїздом в громадському транспорті Києва
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 29 грудня 2020 року о 15:33


  Київська міська рада відтермінувала введення електронного квитка для ветеранів та інших пільгових категорій громадян України до 1 липня 2021 року.

  Таке рішення дає право ветеранам,  які не є мешканцями столиці, надалі безкоштовно користуватися муніципальним транспортом Києва.

  За словами київського міського  голови Віталія Кличка,  до переліку не киян-пільговиків також належать мешканці Київської області, які працюють в Києві,  ветерани-захисники, які приїжджають до столиці, та інші пільговики, які не проживають в Києві. Тому було прийняте рішення подовжити для них можливість користуватися пільговим проїздом у звичному режимі.

  Міністерство у справах ветеранів вдячне міському голові Києва Віталію Кличку і Київській міській раді за відтермінування введення електронного квитка і забезпечення соціального захисту учасників бойових дій, зокрема їх права на пільговий проїзд в столиці.

  Нагадаємо, що  у червні цього року КМДА було прийнято рішення (розпорядження КМДА № 931), відповідно до якого з 1 січня 2021 року мав запрацювати новий порядок пільгового  проїзду  в столичному транспорті, як для ветеранів, так і для інших пільгових категорій населення України.

  З 2015 року компенсація витрат на проїзд пільгових категорій громадян покладена на місцеві бюджети. Самостійно здійснювати таку компенсацію бюджет міста Києва не в змозі. Врегулювати проблему можливо лише впровадивши на  загальнодержавному рівні нову систему пільгового проїзду та запустивши механізм  роботи електронного пільгового квитка, який знаходиться в стадії доопрацювання.