• In English
 • У зоні відчуження розпочато впровадження електронних квитків для відвідувачів
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 12 вересня 2018 року о 17:12

  У тестовому режимі запрацювала система «Електронний квиток», яка удосконалить двосторонній зв’язок із відвідувачами, забезпечить прозорість процесів проходження заявки для відвідування зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення. Це дозволить зекономити понад 400 000 аркушів паперу щорічно.

  «Через зростаючий попит від громадян створення зручної інфраструктури та якісних сервісів для відвідувачів стало важливим завданням, які Агентство має виконати. Впровадження електронного квитка забезпечить оперативність, комфорт та прозорість процедур відвідування зони відчуження, але основним аспектом залишається забезпечення радіаційної безпеки під час знаходження на цій території», – акцентує Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Віталій Петрук.

  За словами директора Державного підприємства «Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження» Андрія Наумова, завдяки процесам автоматизації нової системи спрощується процедура подання заяв для відвідування зони відчуження та скорочуються терміни для їх опрацювання. Окрім того, процеси обробки і створення програм відвідування передбачають двосторонній зв’язок із заявниками, що забезпечує прозорість процесів. Крім того, впровадження електронних квитків дозволить зекономити понад 400 000 аркушів паперу щорічно.

  Він, також зазначив, що на цей час система буде працювати паралельно з нинішним алгоритмом подання заяв, як пілотна. Результати будуть проаналізовані та на основі висновків система буде доопрацьована. Після подання заявки через Систему, до моменту виставлення рахунку, будуть прийматись тільки технічні правки.

  Довідково 

  Зміни, що стосуються кількісного чи якісного складу групи відвідувачів (збільшення або зменшення, заміна українців іноземцями чи навпаки), будуть прийняті тільки у вигляді нової заявки, з дотриманням вимог.

  Заявки, подані за нинішнім алгоритмом на поштову скриньку visit@dazv.gov.ua і не продубльовані через Систему, до розгляду прийматись вже не будуть.

  Доступ до Системи «Електронний квиток» можливий після реєстрації за посиланням: https://solaris.testmticket.in.ua/ua

   Фізична перевірка паспортів та транспортних засобів буде збережена у повному обсязі.

   Система «Електронний квиток» передбачає запровадження в дію нововедення на всіх контрольно-пропускних пунктах (КПП) зони відчуження.

   Найближчим часом, на КПП «Дитятки» буде розгорнуто інформаційний центр ДП «ЦОТІЗ», робота якого націлена на підвищення якості обслуговування, рівня інформаційної та технічної підтримки відвідувачів зони відчуження.