• In English
 • У ВР зареєстровано законопроект, яким підвищується відповідальність за неналежне використання номерних знаків ТЗ
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 12 травня 2022 року о 00:33

  Відповідний законопроект «Щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення порядку встановлення та використання номерних знаків транспортних засобів» (реєстр 7365) зареєстровано у Верховній Раді України. 11 травня Комітет Верховної Ради України з правоохоронної діяльності рекомендував прийняти цей законопроект за основу.

  Одним з найважливіших нововведень законопроекту, те що власники зможуть самостійно обирати буквено-числову комбінацію НЗ за своїми вподобаннями (в особистому кабінеті водія) та самостійно замовляти їх виготовлення в суб'єктів господарювання за умови відповідності виготовлених знаків встановленим вимогам.

  “Оновлена процедура отримання автономерів є позитивним зрушенням для власників авто, держави та бізнесу. Вона запобігатиме появі з-поміж суб’єктів господарювання, які виготовляють НЗ, монополістів та сприятиме справедливій конкуренції”, - зазначив заступник Міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий.

  Він також подякував за конструктивну роботу депутатам комітету з питань правоохоронної діяльності, які працювали над законопроектом.

  Що саме зміниться у законі.

  Проектом закону передбачено:

  Доповнити КУпАП новою статтею 121-3 «Порушення вимог законодавства щодо використання номерних знаків транспортних засобів»

  - Керування або експлуатація водієм ТЗ без номерного знака.

  - З номерним знаком, що не належить цьому засобу або не відповідає встановленим зразкам або вимогам.

  - З номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, перевернутим чи неосвітленим, закритим іншими предметами (у тому числі прозорими).

  - З нанесенням стороннього покриття або застосуванням сторонніх матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, забрудненим номерним знаком, якщо така забрудненість не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів,

  - Вчинення інших дій, спрямованих на умисне приховування номерного знака.

  Порушення цих пунктів каратимуться накладенням штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн).

  Керування або експлуатація водієм транспортного засобу з незаконно встановленими номерними знаками:

  - Збройних Сил України.

  - Національної гвардії України.

  - Державної прикордонної служби.

  - Державної служби з надзвичайних ситуацій,

  - Державної спеціальної служби транспорту,

  - Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації або

  - Національної поліції України

  Порушення каратиметься накладення штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн).