• In English
 • У Вінниці відбулось відкриття Всеукраїнської футбольної ліги учасників АТО
  Міністерство оборони України, опубліковано 16 квітня 2018 року о 09:37

  У Вінниці відбулось відкриття Всеукраїнської футбольної ліги учасників АТО. Між собою змагались одразу 10 команд із Вінницької, Полтавської, Черкаської, Хмельницької, Житомирської областей. До складу команд входять виключно учасники бойових дій на Донбасі та волонтери. Тож деякі хлопці бігали по полю після складних поранень та навіть із уламками в тілі. Підтримати футболістів прийшли сотні місцевих жителів та побратимів, а також жінки та діти учасників.

  «Всеукраїнська ліга учасників АТО – це в першу чергу масштабна програма психологічної та фізкультурно-оздоровчої реабілітації учасників бойових дій, – прокоментував президент Федерації футболу учасників АТО Руслан Руденко. Ідея таких змагань з’явилась ще в 2014 року, а реалізовувати її ми розпочали у 2015 році. Федерація на сьогодні налічує понад тисячу учасників. Стати учасником футбольної команди простіше простого. Все, що для цього потрібно – посвідчення учасника бойових дій і, звісно, бажання грати. Команди необов’язково повинні організовуватись на базі військових частин. До прикладу, сьогодні змагатимуться команди з Тального, що на Черкащині, і Кременчука, що на Полтавщині. Це команди з демобілізованих бійців.

  Загалом у цьогорічному чемпіонаті братимуть участь 59 команд сектору безпеки та оборони України і ветеранів АТО, а це понад півтори тисячі учасників бойових дій – захисників України. Команди розбиті на 6 дивізіонів: «Київ» та «Північ», «Схід», «Центр», «Захід» та «Південь».

  За результатами змагань переможці регіональних дивізіонів матимуть можливість розіграти перехідний Кубок героїв АТО на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського до Дня захисника України.

  Чемпіонат офіційно внесений до Єдиного календаря фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на 2018 рік. Організатором чемпіонату є Федерація футболу учасників АТО під егідою Всеукраїнського об’єднання учасників АТО «Українці-разом!».