• In English
 • У Верховній Раді України зареєстровано законопроект про ветеринарну медицину та благополуччя тварин

  9 квітня у Верховній Раді України зареєстровано законопроект №3318 «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин», який передбачає реформування такого важливого напрямку, як ветеринарна медицина, а також інших суміжних з ним сфер – сфери виробництва, реєстрації, обігу і застосування ветеринарних препаратів.

  Документ розроблено робочою групою при Мінекономіки із залученням широкого кола зацікавлених сторін.

  У законопроекті враховано вимоги понад десяти актів Європейського Союзу, що створює законодавче підґрунтя для подальшої реалізації Угоди про асоціацію з ЄС.

  Зокрема, проект Закону передбачає врегулювати питання щодо:

  · застосування протимікробних препаратів. Це запобігатиме поширенню антибіотикорезистентності серед тварин та покращить епізоотичну ситуацію в Україні;

  · благополуччя сільськогосподарських тварин і створення для них належних умов утримання і забою;

  · реєстрації і обігу ветеринарних препаратів;

  · зменшення кількості ветеринарних документів, що спростить умови господарської діяльності в галузі тваринництва;

  · впровадження безстрокової реєстрації ветеринарних лікарських засобів;

  · спрощення ввезення живих тварин на територію України у певних випадках;

  · застосування ризик-орієнтованого підходу до планування і здійснення державного контролю тваринницьких потужностей;

  · підвищення відповідальності за порушення законодавства у сфері ветеринарної медицини та благополуччя тварин;

  · розвитку приватної ветеринарної медицини на селі тощо.

  Крім того, законопроектом пропонується видача відповідних ветеринарних документів і рецептів як в паперовій, так і в електронній формі. При цьому скорочується строк на прийняття рішення про видачу або відмову у видачі таких документів з одного місяця до одного дня.

  Прийняття законопроекту сприятиме покращенню ветеринарно-санітарної та епізоотичної ситуації в Україні, підвищенню ефективності державного управління системою ветеринарної медицини, створенню кращих умов господарювання в галузі тваринництва, нарощенню українського експорту продукції тваринництва, а також опосередковано матиме позитивний вплив на здоров’я людей та створення нових робочих місць в галузях, пов’язаних з ветеринарною медициною.

  Крім того, реалізація цього законопроекту стане важливою передумовою сталого розвитку агропромислового комплексу, у тому числі тваринництва і харчової промисловості.

  Довідково

  Розробка законопроекту №3318 тривала з 2017 року і була активізована в останні декілька місяців. До Робочої групи при Мінекономіки увійшло широке коло зацікавлених сторін: народні депутати України - члени Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, фахівці Мінекономіки, Держпродспоживслужби, експерти проекту ЄС «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні», науковці, лікарі ветеринарної медицини, виробники та імпортери ветеринарних препаратів, виробники харчових продуктів, а також представники бізнес-асоціацій.