• In English
 • У Великобританії та України єдина траєкторія у протидії Путіну і Росії, – Держміністр Великої Британії з питань безпеки та економічних злочинів
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 02 жовтня 2018 року о 16:39

  Реакція на протиправні дії Росії повинна була б бути жорсткішою. Анексія Криму, трагедія МН-17, кібератаки та атаки у Солсбері – усі ці випадки ілюструють високий рівень загроз для цивілізованого світу з боку Російської Федерації. Про це заявив Державний міністр у справах безпеки та економічних злочинів Сполученого Королівства Великої Британії Бен Воллес під час зустрічі з Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе у Києві.

  Своєю чергою Віце-прем’єр-міністр зазначила, що Росія постійно випробовує нові форми гібридної війни в Україні, серед яких дезінформація, кібератаки, підривна розвідувальна діяльність, газовий шантаж тощо. Особливо ця активність відчувається зараз – у час передвиборчого сезону. «За останні три з половиною роки Служба безпеки України запобігла понад 400 спробам терористичних актів у різних регіонах України, також вдалося запобігти сотні штучних протестів, що мали на меті дестабілізувати внутрішньополітичну ситуацію у нашій державі», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Також Віце-прем’єр-міністр зауважила, що для України надзвичайно важливо зберегти єдність із західним світом задля спільної протидії новим викликам. «Голос Великої Британії має суттєву вагу в міжнародних відносинах. Ми цінуємо ваші зусилля щодо санкційного тиску на Росію і вдячні за реальне розуміння загроз, однак такої одностайності немає у всіх європейських столицях – на жаль, російське лобі працює», – додала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Бен Воллес зазначив, що Велика Британія зі свого боку продовжить висвітлювати наслідки руйнівних дій Російської Федерації в діалозі зі своїми партнерами.

  Росія намагається принизити, висміяти західні нації, представити їх у негативному світлі, додала Віце-прем’єр-міністр. «Ми розуміємо Росію як ніхто інший, і всі ці спроби маніпулювати світовою спільнотою мають єдину мету – підірвати її єдність та зруйнувати світовий порядок», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Сторони обговорили двосторонній політичний діалог, проведення українсько-британської міжвідомчої наради у Києві цього місяця, можливості спільної протидії кіберзагрозам в Україні та Великій Британії, місце націоналізму в сучасних міжнародних відносинах, а також питання покращення умов свободи руху для громадян України.

   «Відносини зі Сполученим Королівством є стратегічними для України. Мені приємно констатувати високу динаміку двостороннього діалогу між нашими країнами, зокрема, активний обмін візитами на політичному та військовому рівнях. Єдине – хотілось би переглянути підходи щодо спрощення отримання віз нашими громадянами. Сподіваюсь на активний розвиток співпраці у цьому напрямі», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  У Великобританії та України єдина траєкторія у протидії Путіну і Росії, – Держміністр Великої Британії з питань безпеки та економічних злочинів