• In English
 • У Сумській області обговорили актуальні питання в сфері будівництва
  Державна архітектурно-будівельна інспекція України, опубліковано 02 жовтня 2018 року о 16:26

  З ініціативи Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Сумській області відбулася нарада з учасниками містобудівного процесу регіону.

  Серед тем обговорення – зміни до містобудівного законодавства, впровадження нових ДБН, осучаснена концепція здійснення держархбудконтролю, порушення під час видачі містобудівних умов та обмежень і будівельних паспортів.

  Начальник Управління містобудування та архітектури Сумської ОДА Олег Кривцов зупинився на питанні оновлення містобудівної документації населених пунктів регіону та на проблемах під час реалізації різних будівельних проектів. Він наголосив, що важливою передумовою успішного виконання державної програми розвитку області є повна взаємодія між усіма учасниками містобудівної діяльності.

  Зі свого боку в.о. начальника Управління ДАБІ у Сумській області Тетяна Сіробаба ознайомила присутніх з ДБН «Планування та забудова території», що регулює питання розроблення містобудівної та проектної документації.

  «Містобудівна документація є правовою та інформаційною основою для інвестицій у будівництво, для використання територій і для реалізації масштабних проектів. А організацію і проведення робіт з планування територій на регіональному та місцевому рівнях покладено на місцеві ради та їх виконавчі органи», – наголосила вона.

  Учасників заходу також поінформували про ініційовані ДАБІ зміни до концепції здійснення контролю за будівництвом. Пропонується відійти від планових та позапланових перевірок на об’єктах середнього і значного класу наслідків, а натомість  запровадити поетапні огляди виконання робіт за заявою замовника будівництва.

  Крім того, на нараді розглянули питання нового терміну «будівельної амністії», яка почала діяти з 5 вересня 2018 року. Спрощений механізм з легалізації самобудов поширюється на приватні, садові та дачні будинки, господарські будівлі і споруди загальною площею до 300 м², збудовані у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року, а також – на будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, збудовані до 12 березня 2011 року.

  «Правові зміни в системі держархбудконтролю направлені на створення належних умов для розвитку будівельної галузі, прозорого та інвестиційно привабливого ринку нерухомості в усіх регіонах країни», – підсумувала керівник Управління ДАБІ у Сумській області Тетяна Сіробаба.